Reklama
reklama

Žalobci v USA zamítli stížnost Dahlgrena na vydání do České republiky

Až na doživotí může skončit v českém vězení Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z květnové vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích. Američtí žalobci totiž odmítli jeho stížnost proti svému vydávacímu procesu do České republiky.

Americká prokuratura navrhla soudu Dahlgrenovu stížnost odmítnout. Česko podle žalobců dodalo velmi přesvědčivé důkazy o tom, že obviněný čin skutečně spáchal. Obhajoba se naopak snaží dosáhnout toho, aby Dahlgrenovo zadržení v USA bylo označeno za nezákonné, a tím i následná vazba a nynější vydávací proces. Otázku viny americký soud neřeší. Dahlgren svoji vinu popírá.
Dahlgren je ve vazbě v USA od květnového příletu na washingtonské Dullesovo letiště. Tam ho 23. května zatkli na základě zatykače agenti FBI. Dahlgren podle českých vyšetřovatelů  usmrtil svou sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Američan si následně vzal taxi z Brna do Vídně, odkud odletěl do USA. Motiv činu není znám.

Poslední slovo k vydání má americké ministerstvo zahraničí. Pokud by byl Dahlgren vydán a v České republice souzen, hrozil by mu až doživotní pobyt za mřížemi. Kdyby ho americký soud vydat odmítl, unikl by trestu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře