Reklama
reklama

Žalobci v USA zamítli stížnost Dahlgrena na vydání do České republiky

Až na doživotí může skončit v českém vězení Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z květnové vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích. Američtí žalobci totiž odmítli jeho stížnost proti svému vydávacímu procesu do České republiky.

Americká prokuratura navrhla soudu Dahlgrenovu stížnost odmítnout. Česko podle žalobců dodalo velmi přesvědčivé důkazy o tom, že obviněný čin skutečně spáchal. Obhajoba se naopak snaží dosáhnout toho, aby Dahlgrenovo zadržení v USA bylo označeno za nezákonné, a tím i následná vazba a nynější vydávací proces. Otázku viny americký soud neřeší. Dahlgren svoji vinu popírá.
Dahlgren je ve vazbě v USA od květnového příletu na washingtonské Dullesovo letiště. Tam ho 23. května zatkli na základě zatykače agenti FBI. Dahlgren podle českých vyšetřovatelů  usmrtil svou sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Američan si následně vzal taxi z Brna do Vídně, odkud odletěl do USA. Motiv činu není znám.

Poslední slovo k vydání má americké ministerstvo zahraničí. Pokud by byl Dahlgren vydán a v České republice souzen, hrozil by mu až doživotní pobyt za mřížemi. Kdyby ho americký soud vydat odmítl, unikl by trestu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře