Reklama
reklama

Zadrženému střelci z Žebětína hrozí až dvacetiletý trest

Díky velmi dobré spolupráci se podařilo pachatele dopadnout na Slovensku. 

V pondělí krátce před 13. hodinou přijali policisté oznámení, že v brněnském Žebětíně neznámý muž vystřelil na řidiče auta, který projížděl Ostrovačickou ulici. Maskovaný muž auto zastavil, přistoupil k okýnku řidiče a vystřelil. Řidič naštěstí duchapřítomně zareagoval, a přestože utrpěl zranění, z místa rychle odjel směrem do Žebětína, kde mu lidé zavolali záchranku a přivolali také policii. Následně policie zjistila, že maskovaný muž se stejným způsobem snažil zastavit další vozidlo, jehož osádka však po spatření muže se zbrani nezastavila a ujela. O několik desítek minut poté přijali policisté na linku 158 oznámení, že maskovaný mladík přepadl večerku v nedaleké Bystrci, odkud si odnesl peníze a cigarety. Popis útočníka se shodoval s tím, jak maskovaného muže popsal poškozený řidič. Policisté do pátrání po útočníkovi ihned zapojili desítky příslušníků, včetně Speciální pořádkové jednotky či psovodů se psy, kteří pátrali po horké stopě. Ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník, pachateli se však podařilo zmizet. V úterý ráno se kriminalistům podařilo ustanovit totožnost podezřelého a pátrání pokračovalo.

Policisté vyslechli stovky osob, prověřovali kontakty a styky podezřelého a využili operativně pátrací prostředky, které jim umožňuje trestní řad. Podařilo se zjistit, že podezřelý by se měl nacházet na Slovensku. Díky velmi dobře spolupráci se slovenskou policii, Národní centrálou SIRENE Odboru mezinárodní policejní spolupráce, Krajským státním zastupitelstvím v Brně a Městským soudem v Brně, jehož soudce vydal na základě podnětu krajského státního zástupce evropský zatýkací rozkaz, se hledaného podařilo ve čtvrtek v odpoledních hodinách na Slovensku zadržet. Mladík je stíhaný pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu, zločinu loupeže, nebezpečného vyhrožovaní, krádeže a nedovoleného ozbrojování. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na 20 let.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře