Reklama
reklama

Začátek prázdnin slavili školáci pitím. Dívka měla v dechu přes dvě promile

Začátek prázdnin a konec školního roku si někteří mladí lidé spojili s pitím alkoholu. Přesvědčili se o tom při kontrolách policisté na Blanensku, Vyškovsku a Břeclavsku.

Na Blanensku policisté na různých zábavách, technopárty i v restauracích v Olomučanech, Adamově, Křtinách, Jedovnicích, Kotvrdovicích a Horní Lhotě zkontrolovali v noci na sobotu celkem 14 školáků mladších osmnácti let. Šest z nich bylo pod vlivem alkoholu. "Rekordmankou večera byla sedmnáctiletá dívka, která měl v dechu 2,24 promile a vyjela si z Brna na technopárty do Křtin," uvedla mluvčí policie Iva Šebková. 0,96 promile pak měl i patnáctiletý hoch, kerého policisté kontrolovali v Horní Lhotě a šestnáctiletá dívka na stejném mstě měla v dechu 0,94 promile. Té alkoholický nápoj koupil její kamarád starší 18 let a za porušení zákona dostal na místě pokutu  pět set korun.  

 

Na Vyškovsku se policisté zaměřili také na diskotéky a restaurace ve Slavkově u Brna a ve Vyškově. Ze 42 kontrolovaných mladších 18 let bylo pod vlivem alkoholu osm. Nejvíce alkoholu v sobě měl sedmnáctiletý mladík, který měl v dechu 0,97 promile. Nezjistili, že by alkohol podávala obsluha v jednotlivých zařízeních.

 

V Břeclavi a v Lanžhotě prošlo kontrolou 75 osob. "Z uvedeného počtu policisté zjistili čtyři nedospělé, u kterých test na alkohol vykázal pozitivní hodnotu. V této souvislosti bude následovat projednávání správních deliktů u těch, kteří pochybili a alkohol dětem podali," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

 

Na teritoriu Hustopečska prošly hlídky celkem 11 podniků a tři osoby mladší osmnácti let „neprošly“ s čistým štítem. Dalších 26 pohostinství bylo zkontrolováno na Mikulovsku. Také tady v policejní síti uvízli dva provinilci. Samozřejmě, že i u těchto případů policisty zajímalo, kde si mládež alkohol pořídila. Všechny prohřešky byly zaevidovány a budou postoupeny do přestupkových komisí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře