Reklama
reklama

Začátek prázdnin slavili školáci pitím. Dívka měla v dechu přes dvě promile

Začátek prázdnin a konec školního roku si někteří mladí lidé spojili s pitím alkoholu. Přesvědčili se o tom při kontrolách policisté na Blanensku, Vyškovsku a Břeclavsku.

Na Blanensku policisté na různých zábavách, technopárty i v restauracích v Olomučanech, Adamově, Křtinách, Jedovnicích, Kotvrdovicích a Horní Lhotě zkontrolovali v noci na sobotu celkem 14 školáků mladších osmnácti let. Šest z nich bylo pod vlivem alkoholu. "Rekordmankou večera byla sedmnáctiletá dívka, která měl v dechu 2,24 promile a vyjela si z Brna na technopárty do Křtin," uvedla mluvčí policie Iva Šebková. 0,96 promile pak měl i patnáctiletý hoch, kerého policisté kontrolovali v Horní Lhotě a šestnáctiletá dívka na stejném mstě měla v dechu 0,94 promile. Té alkoholický nápoj koupil její kamarád starší 18 let a za porušení zákona dostal na místě pokutu  pět set korun.  

 

Na Vyškovsku se policisté zaměřili také na diskotéky a restaurace ve Slavkově u Brna a ve Vyškově. Ze 42 kontrolovaných mladších 18 let bylo pod vlivem alkoholu osm. Nejvíce alkoholu v sobě měl sedmnáctiletý mladík, který měl v dechu 0,97 promile. Nezjistili, že by alkohol podávala obsluha v jednotlivých zařízeních.

 

V Břeclavi a v Lanžhotě prošlo kontrolou 75 osob. "Z uvedeného počtu policisté zjistili čtyři nedospělé, u kterých test na alkohol vykázal pozitivní hodnotu. V této souvislosti bude následovat projednávání správních deliktů u těch, kteří pochybili a alkohol dětem podali," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

 

Na teritoriu Hustopečska prošly hlídky celkem 11 podniků a tři osoby mladší osmnácti let „neprošly“ s čistým štítem. Dalších 26 pohostinství bylo zkontrolováno na Mikulovsku. Také tady v policejní síti uvízli dva provinilci. Samozřejmě, že i u těchto případů policisty zajímalo, kde si mládež alkohol pořídila. Všechny prohřešky byly zaevidovány a budou postoupeny do přestupkových komisí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře