Reklama
reklama

Začátek prázdnin slavili školáci pitím. Dívka měla v dechu přes dvě promile

Začátek prázdnin a konec školního roku si někteří mladí lidé spojili s pitím alkoholu. Přesvědčili se o tom při kontrolách policisté na Blanensku, Vyškovsku a Břeclavsku.

Na Blanensku policisté na různých zábavách, technopárty i v restauracích v Olomučanech, Adamově, Křtinách, Jedovnicích, Kotvrdovicích a Horní Lhotě zkontrolovali v noci na sobotu celkem 14 školáků mladších osmnácti let. Šest z nich bylo pod vlivem alkoholu. "Rekordmankou večera byla sedmnáctiletá dívka, která měl v dechu 2,24 promile a vyjela si z Brna na technopárty do Křtin," uvedla mluvčí policie Iva Šebková. 0,96 promile pak měl i patnáctiletý hoch, kerého policisté kontrolovali v Horní Lhotě a šestnáctiletá dívka na stejném mstě měla v dechu 0,94 promile. Té alkoholický nápoj koupil její kamarád starší 18 let a za porušení zákona dostal na místě pokutu  pět set korun.  

 

Na Vyškovsku se policisté zaměřili také na diskotéky a restaurace ve Slavkově u Brna a ve Vyškově. Ze 42 kontrolovaných mladších 18 let bylo pod vlivem alkoholu osm. Nejvíce alkoholu v sobě měl sedmnáctiletý mladík, který měl v dechu 0,97 promile. Nezjistili, že by alkohol podávala obsluha v jednotlivých zařízeních.

 

V Břeclavi a v Lanžhotě prošlo kontrolou 75 osob. "Z uvedeného počtu policisté zjistili čtyři nedospělé, u kterých test na alkohol vykázal pozitivní hodnotu. V této souvislosti bude následovat projednávání správních deliktů u těch, kteří pochybili a alkohol dětem podali," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

 

Na teritoriu Hustopečska prošly hlídky celkem 11 podniků a tři osoby mladší osmnácti let „neprošly“ s čistým štítem. Dalších 26 pohostinství bylo zkontrolováno na Mikulovsku. Také tady v policejní síti uvízli dva provinilci. Samozřejmě, že i u těchto případů policisty zajímalo, kde si mládež alkohol pořídila. Všechny prohřešky byly zaevidovány a budou postoupeny do přestupkových komisí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře