Reklama
reklama

Za přání k narozeninám svoji matku zbil. Muž ji týral několik let

Téměř v boj o holý život se proměnila červnová oslava narozenin pro matku osmapadesátiletého muže z Vyškovska. Když mu přišla popřát k narozeninám, syn ji začal nejprve vulgárně urážet a pak ji surově napadl. Vyšetřování případu ukázalo, že syn týrá matku již několik let.

Několikrát ji udeřil do hlavy, pak také do ramene, srazil ji na kolena a kopl ji několikrát tak, až narazila do nábytku. Matku pak nechal ležet na zemi, ta se nemohla víc jak půl hodiny postavit na nohy. Když se jí to podařilo, vše přišla oznámit na policii. Odtud jí už museli policisté kvůli jejímu zdravotnímu stavu přivolat zdravotnické záchranáře a žena skončila v nemocnici.

 

"Dalším šetřením se ukázalo, že nevydařená narozeninová oslava nebyla prvním okamžikem, kdy si syn troufl na svoji matku. Podle zjištění policistům muž dlouhodobě psychicky i fyzicky týral ženu asi čtyři roky. Jeho chování se postupně zhoršovalo, od loňského roku již měl matce opakovaně vulgárně nadávat, ponižovat a bít," dodala k případu mluvčí policie Iva Šebková. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře