Reklama
reklama

Za pomoc dal muži dárek, poté ale vytáhl nůž

Jednadvacetiletý mladík se v pondělí v brněnských Řečkovicích nestačil divit, když ho o dva roky starší cizinec zastavil a žádal o radu, jak se dostat na dálnici. Za ochotu mu předal dárek, za nějž následně požadoval peníze.

Nový trik podvodníků odhalil mladý řidič. Když zrovna nasedal do svého auta, požádal ho cizinec o nasměrování na dálnici. Za ochotu mu pak muž hodil do klína dva parfémy, údajně jako dárek. „Přestože se mladík v autě nechtěnému daru bránil, k parfémům mu ještě přibyl dalekohled a dvoje hodinky. Vystoupit a vrátit nečekané dary už však nestihl, protože cizinec bryskně tasil nůž a žádost o vydání peněz,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Mladík tedy pod pohrůžkou nožem předal vyděrači tisíc korun, ten mu poděkoval a odešel. „Poškozený se hned obrátil na policii s popisem pachatele a za několik hodin skončil cizinec v poutech královopolských policistů,“ upřesnila příběh se šťastným koncem Vedrová. Muž teď čeká v policejní cele na rozhodnutí o vazbě z důvodu obvinění vydírání.

Policisté varují, v poslední době se stále častěji setkávají s trikem, kdy pachatelé na parkovištích počkají, až řidič dojde ke svému autu a než stihne zavřít dveře, hodí mu do klína nevyžádaný dárek. „Doprovází jej většinou s prosbou o peníze na benzín, nebo snahou získat peníze za další nabízené zboží. Jejich cílem je však vylákat z lidí finanční hotovost a neštítí se vytáhnout ani zbraň. Doporučujeme proto v podobných případech se okamžitě zamknout ve vozidle a neprodleně kontaktovat linku 158,“ dodala Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře