Reklama
reklama

Za pomoc dal muži dárek, poté ale vytáhl nůž

Jednadvacetiletý mladík se v pondělí v brněnských Řečkovicích nestačil divit, když ho o dva roky starší cizinec zastavil a žádal o radu, jak se dostat na dálnici. Za ochotu mu předal dárek, za nějž následně požadoval peníze.

Nový trik podvodníků odhalil mladý řidič. Když zrovna nasedal do svého auta, požádal ho cizinec o nasměrování na dálnici. Za ochotu mu pak muž hodil do klína dva parfémy, údajně jako dárek. „Přestože se mladík v autě nechtěnému daru bránil, k parfémům mu ještě přibyl dalekohled a dvoje hodinky. Vystoupit a vrátit nečekané dary už však nestihl, protože cizinec bryskně tasil nůž a žádost o vydání peněz,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Mladík tedy pod pohrůžkou nožem předal vyděrači tisíc korun, ten mu poděkoval a odešel. „Poškozený se hned obrátil na policii s popisem pachatele a za několik hodin skončil cizinec v poutech královopolských policistů,“ upřesnila příběh se šťastným koncem Vedrová. Muž teď čeká v policejní cele na rozhodnutí o vazbě z důvodu obvinění vydírání.

Policisté varují, v poslední době se stále častěji setkávají s trikem, kdy pachatelé na parkovištích počkají, až řidič dojde ke svému autu a než stihne zavřít dveře, hodí mu do klína nevyžádaný dárek. „Doprovází jej většinou s prosbou o peníze na benzín, nebo snahou získat peníze za další nabízené zboží. Jejich cílem je však vylákat z lidí finanční hotovost a neštítí se vytáhnout ani zbraň. Doporučujeme proto v podobných případech se okamžitě zamknout ve vozidle a neprodleně kontaktovat linku 158,“ dodala Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře