Reklama
reklama

Za loupež se zloděj prodavačce omluvil. Přesto zamíří zpět do vězení

Nepříjemný zážitek má za sebou prodavačka jednoho z obchodů ve Svratecké ulici v Brně.

V úterý o půl osmé večer na ni vyrukoval vysoký neoholený muž s požadavkem na vydání peněz. Svou nekompromisní žádost podpořil třiceticentimetrovým nožem v ruce. Duchapřítomná žena mu vzápětí vystříkala pepřový sprej do obličeje. Pachatel naštěstí utekl.

„Když na místo dorazila první hlídka z obvodního oddělení v Žabovřeskách, jeden člen zůstal na místě s poškozenou a druhý se okamžitě vydal pátrat po okolí. Na základě místní znalosti zamířil na nedaleký Ruský vrch, kde jej zaujaly stopy v trávě. Za památníkem pak skutečně ležel podezřelý, který zřejmě zhodnotil své šance a bez odporu se nechal spoutat. Policistům se přiznal, ukázal i místo, kde ukryl nůž,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

K motivu krádeže muž uvedl, že potřeboval peníze, protože před časem vyšel z vězení. Teď se tam zřejmě na pár let zase vrátí. Tím spíš, že mu kriminalisté prokázali obdobnou loupež ze stejné ulice. V lednu 2012 loupil jen 12 hodin před nástupem do vězení .

Do protokolu se muž omluvil přepadené prodavačce s tím, že ho k činu dohnala tíseň a bezvýchodná situace. Prý se mu nepodařilo se sehnat práci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře