Reklama
reklama

Za 50 hodin nasbíral 21 bodů. Mezi Kuřimí a Tišnovem řídil muž pod vlivem drog

Hned třikrát se o víkendu policisté na Kuřimsku a Tišnovsku setkali se stařičkým osobním automobilem Renault Clio a jeho sedmatřicetiletým šoférem. Ten si jen přidával další dávky pervitinu a za 50 hodin si připsal jedenadvacet bodů.

Scénář kontroly a její výsledky byly stejné. Dechová zkouška na alkohol podezřele se chovajícího muže byla vždy negativní. Zato test na přítomnost drogy pozitivní. "Řidič se ani netajil tím, že si před jízdou nitrožilně aplikoval pervitin. Navíc přišel pro dřívější prohřešky v dopravě o řidičský průkaz a jeho auto nesplňovalo podmínky pro provoz na pozemních komunikacích," uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Nenapravitelný muž si tak připsal na své už tak bohaté konto za necelých padesát hodin dalších jedenadvacet bodů. Ve správním řízení jej čeká tučná pokuta a prodloužení zákazu řízení.

 

Policisté například na sousedním Blanensku už mají moderní bič na zfetované řidiče. Používají k odhalování omámených šoférů nový tester Dräger DrugTest 5000. Do nového testeru stačí vložit odebraný vzorek slin řidiče a přístroj sám změří hladinu a typ drogy a hned o tom vytiskne záznam včetně data a času. Test tak už nemusí vyhodnocoval policista, když dřív porovnával čáru vzniklou ze vzorku slin a kontrolní čáru soupravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře