Reklama
reklama

Za 50 hodin nasbíral 21 bodů. Mezi Kuřimí a Tišnovem řídil muž pod vlivem drog

Hned třikrát se o víkendu policisté na Kuřimsku a Tišnovsku setkali se stařičkým osobním automobilem Renault Clio a jeho sedmatřicetiletým šoférem. Ten si jen přidával další dávky pervitinu a za 50 hodin si připsal jedenadvacet bodů.

Scénář kontroly a její výsledky byly stejné. Dechová zkouška na alkohol podezřele se chovajícího muže byla vždy negativní. Zato test na přítomnost drogy pozitivní. "Řidič se ani netajil tím, že si před jízdou nitrožilně aplikoval pervitin. Navíc přišel pro dřívější prohřešky v dopravě o řidičský průkaz a jeho auto nesplňovalo podmínky pro provoz na pozemních komunikacích," uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Nenapravitelný muž si tak připsal na své už tak bohaté konto za necelých padesát hodin dalších jedenadvacet bodů. Ve správním řízení jej čeká tučná pokuta a prodloužení zákazu řízení.

 

Policisté například na sousedním Blanensku už mají moderní bič na zfetované řidiče. Používají k odhalování omámených šoférů nový tester Dräger DrugTest 5000. Do nového testeru stačí vložit odebraný vzorek slin řidiče a přístroj sám změří hladinu a typ drogy a hned o tom vytiskne záznam včetně data a času. Test tak už nemusí vyhodnocoval policista, když dřív porovnával čáru vzniklou ze vzorku slin a kontrolní čáru soupravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře