Reklama
reklama

Za 50 hodin nasbíral 21 bodů. Mezi Kuřimí a Tišnovem řídil muž pod vlivem drog

Hned třikrát se o víkendu policisté na Kuřimsku a Tišnovsku setkali se stařičkým osobním automobilem Renault Clio a jeho sedmatřicetiletým šoférem. Ten si jen přidával další dávky pervitinu a za 50 hodin si připsal jedenadvacet bodů.

Scénář kontroly a její výsledky byly stejné. Dechová zkouška na alkohol podezřele se chovajícího muže byla vždy negativní. Zato test na přítomnost drogy pozitivní. "Řidič se ani netajil tím, že si před jízdou nitrožilně aplikoval pervitin. Navíc přišel pro dřívější prohřešky v dopravě o řidičský průkaz a jeho auto nesplňovalo podmínky pro provoz na pozemních komunikacích," uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Nenapravitelný muž si tak připsal na své už tak bohaté konto za necelých padesát hodin dalších jedenadvacet bodů. Ve správním řízení jej čeká tučná pokuta a prodloužení zákazu řízení.

 

Policisté například na sousedním Blanensku už mají moderní bič na zfetované řidiče. Používají k odhalování omámených šoférů nový tester Dräger DrugTest 5000. Do nového testeru stačí vložit odebraný vzorek slin řidiče a přístroj sám změří hladinu a typ drogy a hned o tom vytiskne záznam včetně data a času. Test tak už nemusí vyhodnocoval policista, když dřív porovnával čáru vzniklou ze vzorku slin a kontrolní čáru soupravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře