Reklama
reklama

Z paluby lodě sjela do vody žena na invalidním vozíku. Ten zůstal v přehradě

Brněnská přehrada a desetitisíce diváků viděli další z ohňostrojů festivalu Ignis Brunensis. Nejdramatičtější momenty se ovšem odehrávaly kolem dvaadvacáté hodiny přímo na vodní hladině. Operační středisko městské policie přijalo od hasičů žádost, aby strážníci se svým člunem spěchali k jednomu z parníků, ze kterého přepadla do vody invalidní žena i s vozíkem. Vodním záchranářům a hasičům se ji podařilo najít, vytáhnout ven a poskytnout jí první pomoc. Dotyčná skončila v péči zdravotníků a invalidní vozík zůstal na dně přehrady, odkud ho vytáhli hasiči.

Ke kuriózní nehodě vyjížděli hasiči při včerejším ohňostroji na Brněnské přehradě. Žena na invalidním vozíčku sjela z paluby lodě Dallas do vody. Spolucestující ji nezraněnou vytáhli před příjezdem hasičů. "Nedostatečně zabrzděný invalidní vozíček s mladou ženou sjel z paluby nezajištěným otvorem v zábradlí," potvrdila mluvčí hasičů Pavla Pražáková. Žena nebyla zraněna a na palubě lodi se vrátila zpět do přístaviště.

Hasiči pak na hladinu umístili bójky, které určily polohu potopeného elektrického vozíku. Potápěči policie v neděli odpoledne pomocí sonaru místo prohledali a pokoušeli se vozík v hodnotě 100 tisíc korun ve vodě najít a vytáhnout. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře