Reklama
reklama

Vyráběli padělky oblečení pro tržnice. Majitele dílny i překupníka má policie

Bez svého výhradního dodavatele se budou muset obejít cizinci, kteří zboží s padělanými značkovými nápisy nabízí na jihomoravských tržnicích. Jeho padělatelskou dílnu se šicími stroji a logy ochranných známek totiž objevili celníci. Šest lidí policie trestně stíhá za porušení práv k ochranné známce a jiným označením.  

Plně vybavenou padělatelskou dílnu i zhotovené padělky v hodnotě přibližně dva a půl milionu korun objevili v pátek celníci při domovní prohlídce v Brně. „Akce byla vyvrcholením rozpracovaného případu podezření na nelegální výrobu zboží označeného ochrannými známkami,“ uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

Na začátku března získali celníci první informace o možné existenci „velkoobchodníka“ s padělky. Ta se později potvrdila a celníci postupně začali rozplétat jednotlivé nitky případu. Po řadě šetření, domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor se celníci v létě dopátrali k informacím o výhradním dodavateli a zároveň výrobci padělaného zboží, který s velkoobchodníkem úzce spolupracoval. Tento zdroj měl zásobovat svým zbožím největší jihomoravské tržnice.

Domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor v Brně pak celníkům potvrdily jejich podezření. V kontrolovaných nemovitostech našli padělatelskou dílnu a v ní devět šicích strojů, 16 paměťových karet na vyšívání, tři nažehlovací lisy, 27 kilogramů textilních štítků a 12 kilogramů táhel zipů s logy ochranných známek, 1 868 cívek nití, šest kilogramů termofólií a 620 kusů textilního zboží označeného ochrannými známkami.

„Na místě byly zadrženy čtyři osoby, dvě z nich byly přímo předány policii pro další porušení zákona. V rámci trestního prověřování případu celní úřad připravuje návrh na zahájení trestního stíhání šesti osob pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením,“ uvedla k případu Temňáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře