Reklama
reklama

Vyráběli padělky oblečení pro tržnice. Majitele dílny i překupníka má policie

Bez svého výhradního dodavatele se budou muset obejít cizinci, kteří zboží s padělanými značkovými nápisy nabízí na jihomoravských tržnicích. Jeho padělatelskou dílnu se šicími stroji a logy ochranných známek totiž objevili celníci. Šest lidí policie trestně stíhá za porušení práv k ochranné známce a jiným označením.  

Plně vybavenou padělatelskou dílnu i zhotovené padělky v hodnotě přibližně dva a půl milionu korun objevili v pátek celníci při domovní prohlídce v Brně. „Akce byla vyvrcholením rozpracovaného případu podezření na nelegální výrobu zboží označeného ochrannými známkami,“ uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

Na začátku března získali celníci první informace o možné existenci „velkoobchodníka“ s padělky. Ta se později potvrdila a celníci postupně začali rozplétat jednotlivé nitky případu. Po řadě šetření, domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor se celníci v létě dopátrali k informacím o výhradním dodavateli a zároveň výrobci padělaného zboží, který s velkoobchodníkem úzce spolupracoval. Tento zdroj měl zásobovat svým zbožím největší jihomoravské tržnice.

Domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor v Brně pak celníkům potvrdily jejich podezření. V kontrolovaných nemovitostech našli padělatelskou dílnu a v ní devět šicích strojů, 16 paměťových karet na vyšívání, tři nažehlovací lisy, 27 kilogramů textilních štítků a 12 kilogramů táhel zipů s logy ochranných známek, 1 868 cívek nití, šest kilogramů termofólií a 620 kusů textilního zboží označeného ochrannými známkami.

„Na místě byly zadrženy čtyři osoby, dvě z nich byly přímo předány policii pro další porušení zákona. V rámci trestního prověřování případu celní úřad připravuje návrh na zahájení trestního stíhání šesti osob pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením,“ uvedla k případu Temňáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře