Reklama
reklama

Vyráběli padělky oblečení pro tržnice. Majitele dílny i překupníka má policie

Bez svého výhradního dodavatele se budou muset obejít cizinci, kteří zboží s padělanými značkovými nápisy nabízí na jihomoravských tržnicích. Jeho padělatelskou dílnu se šicími stroji a logy ochranných známek totiž objevili celníci. Šest lidí policie trestně stíhá za porušení práv k ochranné známce a jiným označením.  

Plně vybavenou padělatelskou dílnu i zhotovené padělky v hodnotě přibližně dva a půl milionu korun objevili v pátek celníci při domovní prohlídce v Brně. „Akce byla vyvrcholením rozpracovaného případu podezření na nelegální výrobu zboží označeného ochrannými známkami,“ uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

Na začátku března získali celníci první informace o možné existenci „velkoobchodníka“ s padělky. Ta se později potvrdila a celníci postupně začali rozplétat jednotlivé nitky případu. Po řadě šetření, domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor se celníci v létě dopátrali k informacím o výhradním dodavateli a zároveň výrobci padělaného zboží, který s velkoobchodníkem úzce spolupracoval. Tento zdroj měl zásobovat svým zbožím největší jihomoravské tržnice.

Domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor v Brně pak celníkům potvrdily jejich podezření. V kontrolovaných nemovitostech našli padělatelskou dílnu a v ní devět šicích strojů, 16 paměťových karet na vyšívání, tři nažehlovací lisy, 27 kilogramů textilních štítků a 12 kilogramů táhel zipů s logy ochranných známek, 1 868 cívek nití, šest kilogramů termofólií a 620 kusů textilního zboží označeného ochrannými známkami.

„Na místě byly zadrženy čtyři osoby, dvě z nich byly přímo předány policii pro další porušení zákona. V rámci trestního prověřování případu celní úřad připravuje návrh na zahájení trestního stíhání šesti osob pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením,“ uvedla k případu Temňáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře