Reklama
reklama

Vychytralý mladík se v restauraci zadarmo napil i najedl a v klidu odešel

Policisté z Králova Pole se v těchto dnech zabývají sérií případů nezaplacení útrat v restauračních zařízeních. Podezřelým je dvaadvacetiletý mladík původem ze Slovenska. Do restaurace vždy přišel pod záminkou, že tam hodlá uspořádat velkou akci, oslavu či svatbu, a to za nemalou částku.

Například v restauraci v ulici Purkyňově si objednal akci, kdy náklady měly činit šest tisíc euro. Během domlouvání detailů si mladík objednal a vypil alkohol a snědl i nějaké jídlo. S obsluhou se následně domluvil, že hned druhý den přijde zaplatit jak útratu bezmála tisíc korun, tak i zálohu dva tisíce euro, ovšem v podniku se již neukázal.

Obdobným způsobem se zadarmo napil a najedl i v dalších restauracích. „Za uplynulé tři týdny navštívil celkem osm podniků, je však předpoklad, že případů může mít na svědomí více. Celkem tak způsobil škodu kolem tří tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Policisté získali od číšníků a servírek popis podezřelého muže. Všichni mimo jiné uvedli, že mladík měl kolem krku šátek tzv. Palestina. A minulý týden podezřelého muže zadržel v ulici Lužánecké policista v civilu.

„V souvislosti s uvedeným případem se policisté obrací na případné další poškozené, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo přišli věc oznámit na kterékoliv obvodní oddělení policie,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře