Reklama
reklama

Vychytralý mladík se v restauraci zadarmo napil i najedl a v klidu odešel

Policisté z Králova Pole se v těchto dnech zabývají sérií případů nezaplacení útrat v restauračních zařízeních. Podezřelým je dvaadvacetiletý mladík původem ze Slovenska. Do restaurace vždy přišel pod záminkou, že tam hodlá uspořádat velkou akci, oslavu či svatbu, a to za nemalou částku.

Například v restauraci v ulici Purkyňově si objednal akci, kdy náklady měly činit šest tisíc euro. Během domlouvání detailů si mladík objednal a vypil alkohol a snědl i nějaké jídlo. S obsluhou se následně domluvil, že hned druhý den přijde zaplatit jak útratu bezmála tisíc korun, tak i zálohu dva tisíce euro, ovšem v podniku se již neukázal.

Obdobným způsobem se zadarmo napil a najedl i v dalších restauracích. „Za uplynulé tři týdny navštívil celkem osm podniků, je však předpoklad, že případů může mít na svědomí více. Celkem tak způsobil škodu kolem tří tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Policisté získali od číšníků a servírek popis podezřelého muže. Všichni mimo jiné uvedli, že mladík měl kolem krku šátek tzv. Palestina. A minulý týden podezřelého muže zadržel v ulici Lužánecké policista v civilu.

„V souvislosti s uvedeným případem se policisté obrací na případné další poškozené, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo přišli věc oznámit na kterékoliv obvodní oddělení policie,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře