Reklama
reklama

Vychytralý mladík se v restauraci zadarmo napil i najedl a v klidu odešel

Policisté z Králova Pole se v těchto dnech zabývají sérií případů nezaplacení útrat v restauračních zařízeních. Podezřelým je dvaadvacetiletý mladík původem ze Slovenska. Do restaurace vždy přišel pod záminkou, že tam hodlá uspořádat velkou akci, oslavu či svatbu, a to za nemalou částku.

Například v restauraci v ulici Purkyňově si objednal akci, kdy náklady měly činit šest tisíc euro. Během domlouvání detailů si mladík objednal a vypil alkohol a snědl i nějaké jídlo. S obsluhou se následně domluvil, že hned druhý den přijde zaplatit jak útratu bezmála tisíc korun, tak i zálohu dva tisíce euro, ovšem v podniku se již neukázal.

Obdobným způsobem se zadarmo napil a najedl i v dalších restauracích. „Za uplynulé tři týdny navštívil celkem osm podniků, je však předpoklad, že případů může mít na svědomí více. Celkem tak způsobil škodu kolem tří tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Policisté získali od číšníků a servírek popis podezřelého muže. Všichni mimo jiné uvedli, že mladík měl kolem krku šátek tzv. Palestina. A minulý týden podezřelého muže zadržel v ulici Lužánecké policista v civilu.

„V souvislosti s uvedeným případem se policisté obrací na případné další poškozené, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo přišli věc oznámit na kterékoliv obvodní oddělení policie,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře