Reklama
reklama

Vůdce drogového gangu z Německa byl zadržen v Brně

V moravské metropoli byl zatčen vůdce německého drogového gangu, který na internetu obchodoval s narkotiky, anaboliky a zbraněmi. Třiadvacetiletý muž ze severoněmeckého města Leer se přezdíval Kronos a zajišťoval po celém Německu prodej drog. O jeho dopadení dnes informoval deník Ostfriesen-Zeitung.

Vůdce gangu prodával na svém internetovém obchodě marihuanu, amfetamin, hašiš a extázi. Dále je spolu se svými spolupracovníky obviněn z ilegálního obchodu s anabolickými steroidy přes webové stránky v Litvě. "Prokuratuře ve Verdenu a policejnímu ředitelství v Hannoveru se podařil velký úspěch v boji proti internetové kriminalitě," citoval list ze společného prohlášení obou institucí.

 

Vyšetřování trvalo zhruba rok a nyní je vedeno proti padesáti osobám. Ty pravděpodobně odesílaly mezi padesáti až sto balíčky drog týdně. Když se kolem Kronose začali pohybovat policisté, utekl do České republiky, kde na sebe ale upozornil díky svým internetovým aktivitám. Na základě evropského zatykače byl zadržen v Brně. V jeho bytě policie nalezla falešné pasy, anabolika a ostře nabitou střelnou zbraň.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře