Reklama
reklama

Vraždu místostarosty z Židenic Aleše Vytopila opět projedná soud

Případ vraždy bývalého místostarosty brněnských Židenic Aleše Vytopila přezkoumá Nejvyšší soud. Obdržel dovolání pachatelky Radky Pojerové, která si odpykává patnáctiletý trest vězení.

Aleš Vytopil zemřel v září 2011 v Mariánském údolí na okraji Brna. Radka Pojerová ho tam v afektu zastřelila přímo do hlavy. Tělo pak za pomoci bývalého manžela Filipa Onderky odvezla k Moravskému Krumlovu na Brněnsku, kde ho pohřbili v lese. Předtím od těla oddělili hlavu, která se nikdy nenašla. Onderka označil za střelkyni Pojerovou, která ovšem vinu popřela. Tvrdila, že Vytopila nikdy neviděla a k činu neměla motiv. Krajský soud ji na základě důkazů - Pojerová mimo jiné nosila kulku, která místostarostu zabila, zavěšenou na klíčích - loni v říjnu poslal do vězení na 15 let spolu s jejím bývalým manželem Onderkou. Ten dostal tři a půl roku za to, že ženě pomáhal s odstraňováním těla a sháněním alibi.

Vražda Vytopila byla podle kriminalistů výsledkem propletence vztahů. Bezdětný, ale ženatý politik se seznámil s bývalou prostitutkou Pavlou Antalovou, začali spolu žít a podnikat. Vytopil si vytvořil vztah k dceři Antalové, o kterou chtěl pečovat. Jejím otcem byl ale právě exmanžel Pojerové a bývalý přítel Antalové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře