Reklama
reklama

Vraždu místostarosty z Židenic Aleše Vytopila opět projedná soud

Případ vraždy bývalého místostarosty brněnských Židenic Aleše Vytopila přezkoumá Nejvyšší soud. Obdržel dovolání pachatelky Radky Pojerové, která si odpykává patnáctiletý trest vězení.

Aleš Vytopil zemřel v září 2011 v Mariánském údolí na okraji Brna. Radka Pojerová ho tam v afektu zastřelila přímo do hlavy. Tělo pak za pomoci bývalého manžela Filipa Onderky odvezla k Moravskému Krumlovu na Brněnsku, kde ho pohřbili v lese. Předtím od těla oddělili hlavu, která se nikdy nenašla. Onderka označil za střelkyni Pojerovou, která ovšem vinu popřela. Tvrdila, že Vytopila nikdy neviděla a k činu neměla motiv. Krajský soud ji na základě důkazů - Pojerová mimo jiné nosila kulku, která místostarostu zabila, zavěšenou na klíčích - loni v říjnu poslal do vězení na 15 let spolu s jejím bývalým manželem Onderkou. Ten dostal tři a půl roku za to, že ženě pomáhal s odstraňováním těla a sháněním alibi.

Vražda Vytopila byla podle kriminalistů výsledkem propletence vztahů. Bezdětný, ale ženatý politik se seznámil s bývalou prostitutkou Pavlou Antalovou, začali spolu žít a podnikat. Vytopil si vytvořil vztah k dceři Antalové, o kterou chtěl pečovat. Jejím otcem byl ale právě exmanžel Pojerové a bývalý přítel Antalové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře