Reklama
reklama

Vražda v Ivanovicích: Důkazy jsou už zcela kompletní, nyní poputují do USA

Kriminalisté už mají pohormadě všechny důkazy ke čtyřnásobné vraždě, která se stala v brněnských Ivanovicích. Z vraždy svojí sestřenice Veroniky, jejího manžela a dvou synů je podezřelý Američan Kevin Dahlgren. Ten ještě v den vraždy uprchl do USA, kde ho zatkli agenti FBI a je nyní ve vazbě. "V minulých dnech předali dozorujícímu krajskému státnímu zastupitelství spisový a důkazní materiál, který shromáždili k případu," potvdila mluvčí policie Petra Vedrová. 

Dokumenty přeložené do angličtiny připojí ministerstvo spravedlnosti jako součást žádosti o vydání obviněného občana USA k trestnímu stíhání v České republice. Policie, dozorující státní zastupitelství i ministerstvo spravedlnosti mělo v případě Kevina Dahlgrena šedesátidenní lhůta. Právě tolik času jim náleželo mezinárodních dohod s USA na zaslání žádosti o vydání stíhaného do Česka. Lhůta běžela od 23. května, kdy policie Dahlgrena zatkla.

 

"Kriminalisté ve spolupráci s dozorující státní zástupkyní tedy s dostatečným časovým předstihem zkompletovali spisový materiál tak, aby ministerstvo spravedlnosti disponovalo kvalitními  podklady k žádosti o vydání Američana obviněného z vraždy k trestnímu stíhání v České republice," dodala Vedrová.

 

Státní zastupitelství i ministerstvo spravedlnosti nyní kontroluje překlad dokumentů do angličtiny. V USA zatím k Dahlgrenově případu není nařízeno žádné další slyšení. Soud, který rozhodl o jeho ponechání ve vazbě, nyní čeká na podklady z Česka i na stanovisko Dahlgrenova obhájce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře