Reklama
reklama

Vražda v Ivanovicích: Důkazy jsou už zcela kompletní, nyní poputují do USA

Kriminalisté už mají pohormadě všechny důkazy ke čtyřnásobné vraždě, která se stala v brněnských Ivanovicích. Z vraždy svojí sestřenice Veroniky, jejího manžela a dvou synů je podezřelý Američan Kevin Dahlgren. Ten ještě v den vraždy uprchl do USA, kde ho zatkli agenti FBI a je nyní ve vazbě. "V minulých dnech předali dozorujícímu krajskému státnímu zastupitelství spisový a důkazní materiál, který shromáždili k případu," potvdila mluvčí policie Petra Vedrová. 

Dokumenty přeložené do angličtiny připojí ministerstvo spravedlnosti jako součást žádosti o vydání obviněného občana USA k trestnímu stíhání v České republice. Policie, dozorující státní zastupitelství i ministerstvo spravedlnosti mělo v případě Kevina Dahlgrena šedesátidenní lhůta. Právě tolik času jim náleželo mezinárodních dohod s USA na zaslání žádosti o vydání stíhaného do Česka. Lhůta běžela od 23. května, kdy policie Dahlgrena zatkla.

 

"Kriminalisté ve spolupráci s dozorující státní zástupkyní tedy s dostatečným časovým předstihem zkompletovali spisový materiál tak, aby ministerstvo spravedlnosti disponovalo kvalitními  podklady k žádosti o vydání Američana obviněného z vraždy k trestnímu stíhání v České republice," dodala Vedrová.

 

Státní zastupitelství i ministerstvo spravedlnosti nyní kontroluje překlad dokumentů do angličtiny. V USA zatím k Dahlgrenově případu není nařízeno žádné další slyšení. Soud, který rozhodl o jeho ponechání ve vazbě, nyní čeká na podklady z Česka i na stanovisko Dahlgrenova obhájce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře