Reklama
reklama

Vražda spisovatelky Simony Monyové: Ústavní soud odmítl stížnost Borise Ingra

Ústavní soud odmítl stížnost Borise Ingra, jenž si odpykává patnáctiletý trest vězení za vraždu manželky, brněnské spisovatelky Simony Monyové. Kauza její vraždy tak definitivně končí. Ústavní soudci nenašli důvod k zásahu, stížnost označili za zjevně neopodstatněnou.

Vražda se stala 3. srpna 2011 v domě Monyové v brněnských Obřanech. Ingr s ní v tu dobu už nežil. V osudný den své manželce podle pravomocného verdiktu sousu při hádce zasadil šest ran nožem. Autorka úspěšných románů pro ženy na místě vykrvácela a zemřela, podle znalců neměla šanci přežít.

V ústavní stížnosti Ingr znovu zopakoval, že justice ke kauze přistoupila jednostranně a nezohlednila všechny důkazy, které navrhoval. K vraždě se Ingr nepřiznal. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná.

Důkazy však při soudním líčení hovořily jasně. Ingr přišel do domu Monyové večer s lahví vína a bonboniérou přes zahrady. Řekl, že jde uspat jejich tehdy sedmiletého syna Šimona. Monyová seděla na zahradě se švagrovou a kamarádkou, která jí syna často hlídala a s tím, že Ingr půjde uspat syna, souhlasila. Následně došlo k první hádce, kdy Ingr před očima dítěte otevřel okno a vyskočil z prvního patra. Spadl na auto před domem, vážně se však nezranil. Monyová odmítla pomoc souseda a vrátila se s Ingrem do domu. Pak se manželé pohádali znovu a Ingr ženu v obývacím pokoji napadl nožem. Pak si způsobil drobné řezné rány na těle a znovu vyskočil z okna. Ještě předtím ale zavolal záchranáře, kterým se přiznal, že ženu zabil. Přiznání zaznělo i u soudu, který pustil audionahrávku komunikace mezi dispečinkem a Ingrem volajícím na tíšňovou linku.

Ingr později už vinu popíral. Naznačoval také to, že možná sám čelil napadení. Soudy však dospěly k závěru, že na manželku zaútočil on. Motivem byly dlouhotrvající konflikty a vztahové problémy. Ingr svoji úspěšnou manželku, která prodejem knih vydělávala slušné peníze, psychicky i fyzicky týral.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře