Reklama
reklama

VIDEO: Žena se rozhodla zemřít, spolykala prášky a poslala sms

Brněnští strážníci zachránili život šedesátileté ženě, která v bytovém domě v Bystrci chtěla spáchat sebevraždu a předávkovala se léky. Důvodem sebevraždy byl fakt, že ji „nebaví život“. Žena skončila v nemocnici.

Své příbuzné, která zavolala na tísňovou linku strážníků, poslala žena textovou zprávu, že ji už nebaví život a že spolykala větší množství prášků. Nejbližší bystrcká hlídka a Jednotka operativního zásahu ihned vyjeli na uvedenou adresu.

Vystrašená čtyřicetiletá příbuzná už na ně čekala. Do bytu se nemohla dostat, protože byl zamčený a klíče byly zasunuté z vnitřní strany zámku. Žena uvnitř neodpovídala na tlučení na dveře ani zvuk zvonku. „Hlídky zvažovaly nejrychlejší řešení a rozhodli se půjčit si na blízké stavbě rozkládací žebřík, pomocí něhož vystoupali na balkon. Otevřenými dveřmi pak vešli do bytu, kde na zemi v polosedě našli sesunutou ženu. Byla naživu, ale nekomunikovala a upadala do spánku,“ popsal situaci na místě zásahu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci proto zpřístupnili byt, snažili se ženě poskytnout pomoc a druhá hlídka přivolala záchrannou službu. Lékař potom rozhodl o okamžitém převozu ženy do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře