Reklama
reklama

VIDEO: Žena se rozhodla zemřít, spolykala prášky a poslala sms

Brněnští strážníci zachránili život šedesátileté ženě, která v bytovém domě v Bystrci chtěla spáchat sebevraždu a předávkovala se léky. Důvodem sebevraždy byl fakt, že ji „nebaví život“. Žena skončila v nemocnici.

Své příbuzné, která zavolala na tísňovou linku strážníků, poslala žena textovou zprávu, že ji už nebaví život a že spolykala větší množství prášků. Nejbližší bystrcká hlídka a Jednotka operativního zásahu ihned vyjeli na uvedenou adresu.

Vystrašená čtyřicetiletá příbuzná už na ně čekala. Do bytu se nemohla dostat, protože byl zamčený a klíče byly zasunuté z vnitřní strany zámku. Žena uvnitř neodpovídala na tlučení na dveře ani zvuk zvonku. „Hlídky zvažovaly nejrychlejší řešení a rozhodli se půjčit si na blízké stavbě rozkládací žebřík, pomocí něhož vystoupali na balkon. Otevřenými dveřmi pak vešli do bytu, kde na zemi v polosedě našli sesunutou ženu. Byla naživu, ale nekomunikovala a upadala do spánku,“ popsal situaci na místě zásahu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci proto zpřístupnili byt, snažili se ženě poskytnout pomoc a druhá hlídka přivolala záchrannou službu. Lékař potom rozhodl o okamžitém převozu ženy do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře