Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci přeřízli šňůru těsně utaženou kolem sebevrahova krku

Brněnští strážníci vypátrali podle kusých údajů muže, který se pokusil oběsit na tkaničkách od bot. Šňůry po chvíli praskly a sebevrah zůstal s tkaničkami zaříznutými do krku ležet na zemi. V zoufalé snaze dovolat se pomoci použil svůj mobil, položil si ho na ucho, dispečerce však zvládl říct jen to, u které ulice se nachází, a dál už jen sípal a nebyl schopen komunikace. Hlídka těsně utaženou šňůru přeřízla a přivolala muži záchrannou službu.

Jen velmi stručnou informaci o muži, který se prý na jihu Brna pokusil o sebevraždu, přijali v úterý večer brněnští strážníci. Urgentní oznámení jim předali dispečeři záchranné služby. Hlídka díky dobré místní znalosti vytipovala nejpravděpodobnější místa, kde by se mohla osoba v ohrožení života nacházet a její předpoklad se skutečně potvrdil. V opuštěné podzemní garáži v Bednářově ulici pak ve světle svých baterek našli strážníci ležícího, sípajícího muže se šňůrou těsně utaženou kolem krku. Provaz okamžitě přeřízli, poskytli muži první pomoc a přivolali záchrannou službu. Zdravotníci dotyčného převezli do nemocnice a případ si od hlídky převzala státní policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře