Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci na kamerách sledovali, jak muž okradl spícího v parku

O peněženku přišel tento týden mladík, který ráno spal na jedné z laviček v Denisových sadech pod Petrovem. Vše ale sledovali strážníci na kamerách rozmístěných v centru města.

Strážníkům se podařilo situaci zmapovat od samého začátku, kdy si pracovníci dohledového centra všimli podezřelého postávání a rozhlížení sedmapadesátiletého muže. Muž postřehl po osmé hodině ráno na lavičce spícího mladíka, a když se přesvědčil, že je na místě sám, ukradl mu peněženku.

Hned v tu chvíli se na místo vydaly dvě nejbližší hlídky strážníků a Centrální dohledové pracoviště sledovalo doslova každý krok podezřelého. Kamery tak zadokumentovaly i to, jak z peněženky vyhodil osobní doklady okradeného. Hlídka o několik okamžiků později doklady zajistila jako důkaz. Mezitím u Husovy ulice strážníci Jednotky operativního zásahu muže dopadli a dovedli ho k poškozenému. Mladík neměl o ztrátě peněženky ani ponětí a potvrdil, že všechny věci jsou jeho.

Sedmapadesátiletý muž se ihned přiznal a je podezřelý ze spáchání trestného činu. Případ nyní šetří policie. Paradoxem je, že v peněžence našel pouhých 114 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře