Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci na kamerách sledovali, jak muž okradl spícího v parku

O peněženku přišel tento týden mladík, který ráno spal na jedné z laviček v Denisových sadech pod Petrovem. Vše ale sledovali strážníci na kamerách rozmístěných v centru města.

Strážníkům se podařilo situaci zmapovat od samého začátku, kdy si pracovníci dohledového centra všimli podezřelého postávání a rozhlížení sedmapadesátiletého muže. Muž postřehl po osmé hodině ráno na lavičce spícího mladíka, a když se přesvědčil, že je na místě sám, ukradl mu peněženku.

Hned v tu chvíli se na místo vydaly dvě nejbližší hlídky strážníků a Centrální dohledové pracoviště sledovalo doslova každý krok podezřelého. Kamery tak zadokumentovaly i to, jak z peněženky vyhodil osobní doklady okradeného. Hlídka o několik okamžiků později doklady zajistila jako důkaz. Mezitím u Husovy ulice strážníci Jednotky operativního zásahu muže dopadli a dovedli ho k poškozenému. Mladík neměl o ztrátě peněženky ani ponětí a potvrdil, že všechny věci jsou jeho.

Sedmapadesátiletý muž se ihned přiznal a je podezřelý ze spáchání trestného činu. Případ nyní šetří policie. Paradoxem je, že v peněžence našel pouhých 114 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře