Reklama
reklama

VIDEO: Srnce a kotě chytali brněnští strážníci v zarostlých zahradách

Dva ne zcela obvyklé odchyty zvířat zaměstnaly v uplynulých dnech brněnské strážníky. V neděli odpoledne je na svou zahradu v Medlánkách pustil muž, kterého po příchodu domů překvapil na pozemku malý srnec zmateně poskakující v úzkém prostoru mezi domovní zdí a plotem. Odchytáři se po několika minutách podařilo hbitého kopytníka lapit do sítě a zafixovat rukama. Poté ho opatrně přenesl do přepravní schránky v odchytovém vozidle a odvezl do přírody, kde ho vypustil.

A poměrně netypicky si musela toto pondělí počínat i hlídka přivolaná do Orlí ulice k odchytu kotěte. Zatímco obvykle strážníci najdou koťata schoulená přímo u kočky nebo odložená v krabici, tentokrát museli použít teleskopický žebřík a přelézat dvoumetrovou zeď. Přivolala je nešťastná majitelka, jejíž kotě se při vyhřívání na parapetu opřelo o nezatížený truhlík a i s květináčem se z druhého patra zřítilo. Spadlo do zamčeného dvora, od něhož ani majitelé neměli klíč. S jejich svolením proto hlídka překonala plot po žebříku a po krátkém hledání kotě odchytila do přepravky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře