Reklama
reklama

VIDEO: Podezřelí muži si v Brně před hlavním nádražím vyhlédli bezbrannou oběť. Tentokrát důchodce chodícího o berli

Šestašedesátiletého muže chodícího o francouzské holi se v noci na středu pokusil okrást čtyřiatřicetiletý muž. Společně se svým dvacetiletým známým si opilého důchodce vyhlédl, když ho postřehl, jak sedí v přístřešku hromadné dopravy na nástupním ostrůvku před hlavním nádražím.

Podezřelý si k muži přisedl nejprve z jedné strany, aby co nejlépe viděl, jaké cennosti má u sebe. Potom se svým známým odešel, ale za chvíli se i s ním vrátil a k muži se posadil tentokrát z druhé strany. Nejprve se mu snažil nenápadně podkopnout berli opřenou o lavičku, pravděpodobně aby odlákal jeho pozornost. Když se mu to nepodařilo, předstíral, že upadl, a celým tělem se na muže položil.

 

V nestřežené chvíli potom z peněženky, kterou důchodce držel v rukou, vytáhl svazek bankovek a odešel. Netušil však, že celý incident už od počátku pozorně sledoval zaměstnanec dohledového centra městské policie a poslal k podezřelé dvojici hlídku. Mužům nepomohlo ani to, že se utíkali schovat do tramvaje. Strážníci právě kontrolovali ostrůvky před hlavním nádražím a pro podezřelé si za několik desítek sekund přišli přímo do vozidla. Následně je předali státním policistům pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře