Reklama
reklama

VIDEO: Podezřelí muži si v Brně před hlavním nádražím vyhlédli bezbrannou oběť. Tentokrát důchodce chodícího o berli

Šestašedesátiletého muže chodícího o francouzské holi se v noci na středu pokusil okrást čtyřiatřicetiletý muž. Společně se svým dvacetiletým známým si opilého důchodce vyhlédl, když ho postřehl, jak sedí v přístřešku hromadné dopravy na nástupním ostrůvku před hlavním nádražím.

Podezřelý si k muži přisedl nejprve z jedné strany, aby co nejlépe viděl, jaké cennosti má u sebe. Potom se svým známým odešel, ale za chvíli se i s ním vrátil a k muži se posadil tentokrát z druhé strany. Nejprve se mu snažil nenápadně podkopnout berli opřenou o lavičku, pravděpodobně aby odlákal jeho pozornost. Když se mu to nepodařilo, předstíral, že upadl, a celým tělem se na muže položil.

 

V nestřežené chvíli potom z peněženky, kterou důchodce držel v rukou, vytáhl svazek bankovek a odešel. Netušil však, že celý incident už od počátku pozorně sledoval zaměstnanec dohledového centra městské policie a poslal k podezřelé dvojici hlídku. Mužům nepomohlo ani to, že se utíkali schovat do tramvaje. Strážníci právě kontrolovali ostrůvky před hlavním nádražím a pro podezřelé si za několik desítek sekund přišli přímo do vozidla. Následně je předali státním policistům pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře