Reklama
reklama

VIDEO: Hyenismus. Muž, který vypadal jako zfetovaný, okradl nevidomého

Zvlášť závažný zločin loupež vyšetřují od května brněnští kriminalisté. Škoda sice činí jenom 800 korun, samotný zločin je ale velmi zavrženíhodný. Pachatel si totiž už na hlavním nádraží vytipoval nevidomého muže, kterého sledoval a později okradl.

Na hlavním nádraží nabídl pachatel nevidomému muži pomoc. Muž ji odmítl, pachatel ho ale sledoval v tramvaji až do zastávky Židovský hřbitov. Tam se ho pokusil opětovně neúspěšně kontaktovat. Nevidomého po vystoupení sledoval až k ulici Skorkovského.  Když zmizel ve svém bytě, neváhal zaklepat. Své oběti podstrkoval v plastu zatavenou kartičku. Muž ji odmítnul, ale zároveň cítil, že mu pachatel z příruční taštičky krade peněženku. Když se začal bránit, pohrozil mu pachatel násilím a pepřovým sprejem. Nakonec z místa utekl směrem k ulici Otakara Ševčíka.

„Pachatel měl zhruba 25 let, vyšší hlas a na svou oběť působil „zfetovaným“ dojmem. Jeho podobu zachycuje videozáznam, ze kterého je zřejmé, že měl pachatel ještě komplice. Případ se stal 12. května po 17. hodině. Veškeré poznatky ke dvojici pachatelů prosím směrujte na linku 158,“ požádal veřejnost o pomoc policejní mluvčí Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře