Reklama
reklama

V Židenicích hořel byt, zdrogovaný nájemník utekl po hromosvodu

Zděšení potkalo ve středu krátce před sedmou hodinou ráno obyvatele brněnského sídliště Vinohrady. Jeden z bytu v tamním paneláku začal hořet, nájemník utíkal před plameny po hromosvodu.

V bytě ve druhém patře domu v Prušánecké ulici bydleli dva muži narození roku 1961 a 1968. Když na místo dorazili policisté, muži byli posilněni amfetaminem, jeden se nacházel na chodbě a druhý se snažil zachránit útěkem.

Požár pravděpodobně způsobila svíčka. „V bytě došlo k odpojení elektřiny, proto si muži svítili svíčkou. V bytě se objevila i ředidla, z toho důvodu na místo musel vyrazit i náš Toxi tým,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Obyvatelé bytu skončili v rukou lékařů, protože se nadýchali kouře, jeden z nich měl lehké popáleniny. Hasiči také zachránili kočku. Škoda činí zhruba devět set tisíc korun. Byt je ve velmi špatném stavu, požárníci museli odvětrat celé druhé patro domu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře