Reklama
reklama

V Židenicích hořel byt, zdrogovaný nájemník utekl po hromosvodu

Zděšení potkalo ve středu krátce před sedmou hodinou ráno obyvatele brněnského sídliště Vinohrady. Jeden z bytu v tamním paneláku začal hořet, nájemník utíkal před plameny po hromosvodu.

V bytě ve druhém patře domu v Prušánecké ulici bydleli dva muži narození roku 1961 a 1968. Když na místo dorazili policisté, muži byli posilněni amfetaminem, jeden se nacházel na chodbě a druhý se snažil zachránit útěkem.

Požár pravděpodobně způsobila svíčka. „V bytě došlo k odpojení elektřiny, proto si muži svítili svíčkou. V bytě se objevila i ředidla, z toho důvodu na místo musel vyrazit i náš Toxi tým,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Obyvatelé bytu skončili v rukou lékařů, protože se nadýchali kouře, jeden z nich měl lehké popáleniny. Hasiči také zachránili kočku. Škoda činí zhruba devět set tisíc korun. Byt je ve velmi špatném stavu, požárníci museli odvětrat celé druhé patro domu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře