Reklama
reklama

V Židenicích hořel byt, zdrogovaný nájemník utekl po hromosvodu

Zděšení potkalo ve středu krátce před sedmou hodinou ráno obyvatele brněnského sídliště Vinohrady. Jeden z bytu v tamním paneláku začal hořet, nájemník utíkal před plameny po hromosvodu.

V bytě ve druhém patře domu v Prušánecké ulici bydleli dva muži narození roku 1961 a 1968. Když na místo dorazili policisté, muži byli posilněni amfetaminem, jeden se nacházel na chodbě a druhý se snažil zachránit útěkem.

Požár pravděpodobně způsobila svíčka. „V bytě došlo k odpojení elektřiny, proto si muži svítili svíčkou. V bytě se objevila i ředidla, z toho důvodu na místo musel vyrazit i náš Toxi tým,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Obyvatelé bytu skončili v rukou lékařů, protože se nadýchali kouře, jeden z nich měl lehké popáleniny. Hasiči také zachránili kočku. Škoda činí zhruba devět set tisíc korun. Byt je ve velmi špatném stavu, požárníci museli odvětrat celé druhé patro domu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře