Reklama
reklama

V Sedleci přepadl muž poštu. Na jeho zadržení se podíleli i místní

Včera po půl třetí odpoledne přepadl poštu v Sedleci na Břeclavsku šestačtyřicetiletý muž. Zaměstnankyni se podařilo utéci do vedlejší místnosti a oknem volala o pomoc.
Díky všímavosti místních občanů, kteří se za prchajícím mužem rozběhli, se podařilo policistům během chvíle podezřelého zadržet. Hlídky při provádění důkladného šetření v okolí místa činu narazily na odstavené vozidlo se slovenskou registrační značkou. Za volantem seděl pětapadesátiletý řidič, který potvrdil, že čeká na svého přítele. I jeho policisté předvedli na policejní služebnu.
 
V průběhu provádějícího šetření kriminalisté zjistili, že muž pochází ze Slovenska a má na svědomí i další násilnou trestnou činnost v ČR. Na přelomu roku pravděpodobně přepadl dvě pobočky pošty na Olomoucku. Kromě uvedených prohřešků lze upřesnit, že zadržený muž byl již v minulosti soudně trestán a rozhodnutím soudu mu byl uložen mimo jiné také trest vyhoštění. Přesto uvedené rozhodnutí porušil a několikrát se na území České republiky zdržoval.
 
Druhý muž, který seděl v autě, podle prověřených informací nevěděl o tom, co se chystá jeho známý podniknout. Vyhověl pouze prosbě svého přítele, který ho požádal o odvoz autem za kamarádem do obce Sedlec, což také udělal. Celou dobu pak na něho čekal v autě, než se vrátí.
 
Podezřelý bude vzat do vazby.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře