Reklama
reklama

V Sedleci přepadl muž poštu. Na jeho zadržení se podíleli i místní

Včera po půl třetí odpoledne přepadl poštu v Sedleci na Břeclavsku šestačtyřicetiletý muž. Zaměstnankyni se podařilo utéci do vedlejší místnosti a oknem volala o pomoc.
Díky všímavosti místních občanů, kteří se za prchajícím mužem rozběhli, se podařilo policistům během chvíle podezřelého zadržet. Hlídky při provádění důkladného šetření v okolí místa činu narazily na odstavené vozidlo se slovenskou registrační značkou. Za volantem seděl pětapadesátiletý řidič, který potvrdil, že čeká na svého přítele. I jeho policisté předvedli na policejní služebnu.
 
V průběhu provádějícího šetření kriminalisté zjistili, že muž pochází ze Slovenska a má na svědomí i další násilnou trestnou činnost v ČR. Na přelomu roku pravděpodobně přepadl dvě pobočky pošty na Olomoucku. Kromě uvedených prohřešků lze upřesnit, že zadržený muž byl již v minulosti soudně trestán a rozhodnutím soudu mu byl uložen mimo jiné také trest vyhoštění. Přesto uvedené rozhodnutí porušil a několikrát se na území České republiky zdržoval.
 
Druhý muž, který seděl v autě, podle prověřených informací nevěděl o tom, co se chystá jeho známý podniknout. Vyhověl pouze prosbě svého přítele, který ho požádal o odvoz autem za kamarádem do obce Sedlec, což také udělal. Celou dobu pak na něho čekal v autě, než se vrátí.
 
Podezřelý bude vzat do vazby.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře