Reklama
reklama

V Říčanech v noci hořela chata, škoda je tři sta tisíc korun

Až do půl třetí do rána zasahovalo ze středy na čtvrtek devět hasičských jednotek u požáru v chatové oblasti na kraji Říčan u Brna. Požár chatu zcela zničil, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, po pěti hodinách se hasičům konečně podařilo plameny uhasit.

První informace o požáru dostali hasiči o půl desáté večer. Na pomoc přijela i jednotka ze stanice Velká Bíteš ze sousedního kraje a protiplynový automobil z Líšně. „Ten zajistil zasahujícím hasičům výměnu dýchacích přístrojů a nutné zázemí k odpočinku v době střídání,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Dvoupatrová chata byla z velké části v plamenech. „Jednotkám se podařilo zamezit šíření ohně do suterénu, kde stálo v garáži zaparkované auto. Plameny zachvátily první podlaží a podkroví, kde zcela zničily dřevěnou konstrukci střechy. Vzhledem k situaci museli hasiči z počátku zasahovat pouze z vnější strany budovy,“ upřesnil Mikoška.

O půl dvanácté měli hasiči požár pod kontrolou, do půl třetí však museli dohašovat lokální ohniska za pomocí termokamery. Vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na tři sta tisíc, ta se však po prozkoumání za světla může ještě navýšit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře