Reklama
reklama

V rámci zbraňové amnestie přinesla žena na policejní služebnu Semtex!

Při vyklízení sklepa našla žena z Brna plastickou trhavinu. Odevzdala ji v rámci zbraňové amnestie přímo na služebnu policie.

Za první dva měsíce trvání zbraňové amnestie odevzdali lidé na jižní Moravě už 186 zbraní a 7367 kusů střeliva. Mezi nejčastěji odevzdávané zbraně patří myslivecké pušky a brokové zbraně. Pouze pět zbraní z tohoto výčtu odevzdaných spadá do kategorie zakázaných - samočinné zbraně.

Kromě kulometu Bren vyrobeného před druhou světovou válkou v Československu doputovala na policejní služebnu další rarita. Koncem srpna přinesla žena policistům na Příční ulici plastickou hmotu tmavě červené barvy, kterou našla při vyklízení sklepa. Vzhledem k tomu, že manžel paní byl střelmistr, domnívala se, že by se mohlo jednat o trhavinu. Její domněnku potvrdil přivolaný policejní pyrotechnik, který zjistil, že se jedná o 200 gramů vysoce efektivní a ničivé plastické trhaviny Semtex. Trhavinu na místě převzal k odborné likvidaci.

„Upozorňujeme, aby lidé s předměty připomínajícími trhavinu nebo nevybuchlou munici v žádném případě nemanipulovali, nepřenášeli je a po jejich nálezu okamžitě kontaktovali policii prostřednictvím bezplatné linky 158. Specialisté nález posoudí a odborně zlikvidují,“ uvedla k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře