Reklama
reklama

V rámci zbraňové amnestie přinesla žena na policejní služebnu Semtex!

Při vyklízení sklepa našla žena z Brna plastickou trhavinu. Odevzdala ji v rámci zbraňové amnestie přímo na služebnu policie.

Za první dva měsíce trvání zbraňové amnestie odevzdali lidé na jižní Moravě už 186 zbraní a 7367 kusů střeliva. Mezi nejčastěji odevzdávané zbraně patří myslivecké pušky a brokové zbraně. Pouze pět zbraní z tohoto výčtu odevzdaných spadá do kategorie zakázaných - samočinné zbraně.

Kromě kulometu Bren vyrobeného před druhou světovou válkou v Československu doputovala na policejní služebnu další rarita. Koncem srpna přinesla žena policistům na Příční ulici plastickou hmotu tmavě červené barvy, kterou našla při vyklízení sklepa. Vzhledem k tomu, že manžel paní byl střelmistr, domnívala se, že by se mohlo jednat o trhavinu. Její domněnku potvrdil přivolaný policejní pyrotechnik, který zjistil, že se jedná o 200 gramů vysoce efektivní a ničivé plastické trhaviny Semtex. Trhavinu na místě převzal k odborné likvidaci.

„Upozorňujeme, aby lidé s předměty připomínajícími trhavinu nebo nevybuchlou munici v žádném případě nemanipulovali, nepřenášeli je a po jejich nálezu okamžitě kontaktovali policii prostřednictvím bezplatné linky 158. Specialisté nález posoudí a odborně zlikvidují,“ uvedla k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře