Reklama
reklama

V rámci zbraňové amnestie přinesla žena na policejní služebnu Semtex!

Při vyklízení sklepa našla žena z Brna plastickou trhavinu. Odevzdala ji v rámci zbraňové amnestie přímo na služebnu policie.

Za první dva měsíce trvání zbraňové amnestie odevzdali lidé na jižní Moravě už 186 zbraní a 7367 kusů střeliva. Mezi nejčastěji odevzdávané zbraně patří myslivecké pušky a brokové zbraně. Pouze pět zbraní z tohoto výčtu odevzdaných spadá do kategorie zakázaných - samočinné zbraně.

Kromě kulometu Bren vyrobeného před druhou světovou válkou v Československu doputovala na policejní služebnu další rarita. Koncem srpna přinesla žena policistům na Příční ulici plastickou hmotu tmavě červené barvy, kterou našla při vyklízení sklepa. Vzhledem k tomu, že manžel paní byl střelmistr, domnívala se, že by se mohlo jednat o trhavinu. Její domněnku potvrdil přivolaný policejní pyrotechnik, který zjistil, že se jedná o 200 gramů vysoce efektivní a ničivé plastické trhaviny Semtex. Trhavinu na místě převzal k odborné likvidaci.

„Upozorňujeme, aby lidé s předměty připomínajícími trhavinu nebo nevybuchlou munici v žádném případě nemanipulovali, nepřenášeli je a po jejich nálezu okamžitě kontaktovali policii prostřednictvím bezplatné linky 158. Specialisté nález posoudí a odborně zlikvidují,“ uvedla k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře