Reklama
reklama

V rámci amnestie už lidé odevzdali 136 zbraní. I raritu, lehký kulomet Bren

Za prvních šest týdnů trvání zbraňové amnestie odevzdali lidé na jižní Moravě už 136 zbraní a více než 4500 kusů střeliva.

Mezi odevzdávanými zbraněmi se nejčastěji objevují myslivecké pušky. „Evidujeme však už také čtyři zbraně kategorie A, kam patří zakázané zbraně nebo doplňky zbraní,“ upozornila mluvčí policie Petra Vedrová. Mezi odevzdané rarity patří lehký kulomet Bren československé výroby, který za druhé světové války nechyběl ve výzbroji nejen československé, ale například i britské armády. 

Štěstí ale například měla žena, která v červenci našla při úklidu v rodinném domku po zesnulých rodičích předmět připomínající munici. Donesla jej v tašce přímo na rajhradské obvodní oddělení, kde policisté zjistili, že se jedná o nevybuchlou výbušku, kterou si následně převzal policejní pyrotechnik k odborné a bezpečné likvidaci. „V žádném případě nedoporučujeme neznámé předměty někam nosit – kromě ohrožení vlastní bezpečnosti může dojít k ohrožení celé řady dalších lidí,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře