Reklama
reklama

V pronajatých prostorách v Blučině našli kriminalisté osmnáct kilogramu sušené rostlinné hmoty

Středeční probuzení se určitě hluboko zarylo do paměti trojice cizinců přechodně ubytovaných v jednom z domů v Blučině. Cizinci totiž nejméně od září loňského roku intenzivně pěstovali ve velkých prostorách uprostřed obce indoorovým způsobem rostliny konopí.

V průběhu ranního zásahu, do kterého byli také nasazeni policisté zásahové jednotky podporovaní vrtulníkem, se podařilo zajistit dva muže a jednu ženu. Občané Bosny a Hercegoviny, dva muži ve věku třicet jedna a dvacet sedm let a devětadvacetiletá žena, na místě pěstovali více než dva tisíce vzrostlých rostlin konopí. V pronajatých upravených prostorách při domovní prohlídce policisté zajistili i osmnáct kilogramů sušené kvalitní rostlinné hmoty. Podle prvotních odhadů by pachatelé za sušenou hmotu a po sklizni vzrostlých rostlin na drogovém trhu získali hodně přes sedm miliónů korun. Takové množství zajištěné drogy i počet nalezených rostlin je v českých poměrech hodně neobvyklý. V precizně upravených prostorách to podle odhadu kriminalistů navíc nebyla první sklizeň. Což pachatelé při výslechu potvrdili.

Rostlinná hmota podle prvního vyšetřování putovala s největší pravděpodobností do zahraničí. Pachatelé totiž vcelku pravidelně cestovali veřejnými dopravními prostředky do sousedního Rakouska. Tomu také odpovídá pečlivé zabalení a zatavení sušených rostlin do igelitových sáčků. Kriminalisté vedle dalšího vyšetřování případu pracují na rozkrývání distribuční sítě pachatelů. Mimo jiné zahájili spolupráci se zahraničními kolegy.

Přičinliví a především hodně nenápadní cizinci navíc neoprávněně odebírali elektřinu. Hrubým odhadem tak mohli dodavateli energie způsobit škodu za půl miliónu korun.

Všichni pachatelé jsou nyní umístěni v policejní cele, kde jim bylo sděleno obvinění za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Kriminalisté dali státními zástupci podnět k vzetí do vazby

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře