Reklama
reklama

V Pohořelicích unikly chemikálie, hasiči evakuovali téměř čtyřicet lidí

Krátce před jedenáctou dopoledne vyjížděli ve středu hasiči k úniku nebezpečné látky do Pohořelic. Přečerpali tři kontejnery s chemikáliemi v jedné ze skladovacích hal tamní firmy a evakuovali osmatřicet zaměstnanců.

„Hasiči na místě události zjistili, že se při manipulaci jeden z plastových kontejnerů o objemu tisíc litrů převrátil a při pádu shodil další dva kontejnery uložené pod ním,“ popsala mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Nádoby obsahovaly kyseliny a oxidační činidla používaná při povrchové úpravě kovů. Pod velkoobjemovými kontejnery byly v regálu uloženy ještě další plastové nádoby s chemickými látkami. „Hasiči v přetlakových oblecích postupně navrtali v místě vzduchových kapes do kontejnerů díry a nebezpečné chemikálie přečerpali do náhradních nádob,“ upřesnila.

Vzhledem k nebezpečí  chemické reakce uskladněných látek kontrolovali hasiči termokamerou ohrožený prostor. Prázdné kontejnery hasiči postupně z regálu odstranili. Nikomu se naštěstí nic nestalo, hasiči odjížděli po sedmi hodinách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře