Reklama
reklama

V Pohořelicích unikly chemikálie, hasiči evakuovali téměř čtyřicet lidí

Krátce před jedenáctou dopoledne vyjížděli ve středu hasiči k úniku nebezpečné látky do Pohořelic. Přečerpali tři kontejnery s chemikáliemi v jedné ze skladovacích hal tamní firmy a evakuovali osmatřicet zaměstnanců.

„Hasiči na místě události zjistili, že se při manipulaci jeden z plastových kontejnerů o objemu tisíc litrů převrátil a při pádu shodil další dva kontejnery uložené pod ním,“ popsala mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Nádoby obsahovaly kyseliny a oxidační činidla používaná při povrchové úpravě kovů. Pod velkoobjemovými kontejnery byly v regálu uloženy ještě další plastové nádoby s chemickými látkami. „Hasiči v přetlakových oblecích postupně navrtali v místě vzduchových kapes do kontejnerů díry a nebezpečné chemikálie přečerpali do náhradních nádob,“ upřesnila.

Vzhledem k nebezpečí  chemické reakce uskladněných látek kontrolovali hasiči termokamerou ohrožený prostor. Prázdné kontejnery hasiči postupně z regálu odstranili. Nikomu se naštěstí nic nestalo, hasiči odjížděli po sedmi hodinách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře