Reklama
reklama

V kempu na jihu Moravy muž pěstoval a sušil marihuanu

Marihuanu v hodnotě 1,5 milionu korun objevili kriminalisté v jednom z jihomoravských kempů. Majitel vybudoval kompletní zázemí pro pěstování konopí v hlavní budově rekreačního střediska. Konopí stihnul několikrát vypěstovat a usušit.

V hlavní budově rekreačního střediska - kempu si jeho majitel vybudoval kompletní zázemí potřebné k pěstování rostlin konopí, které stihnul několikrát sklidit a usušit. O tom, že se činil, svědčí fakt, že na místě kriminalisté kromě deseti kilogramů zpracované úrody našli i více než 150 rostlin konopí. Kromě sušených i vzrostlých rostlinek marihuany v hodnotě přesahující více než jeden a půl milionu korun zajistili kriminalisté také nelegálně drženou zbraň s padesáti náboji.

"Pěstitele teď čeká nejen trestí stíhání pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, ale také pro přečin nedovolené ozbrojování, a nevyhne se ani obvinění z krádeže. Té se dosud netrestaný muž dopustil černým odběrem elektřiny, kterou ve zvýšené míře potřeboval k provozu pěstíren. Policisté spolupracují také s dodavatelem energie, na kterém je vyčíslení vzniklé škody," řekla k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře