Reklama
reklama

V historické části Znojma řádil vandal, poškodil zábradlí a koše

Neznámý pachatel měl v době od minulého pátku do úterý tohoto týdne poškodit zábradlí a odpadkové koše ve Znojmě v místech zvaném Karolininy sady.

Na trase od Mikulášského kostela k ulici Koželužské vytrhl ze země osm kovových sloupů o délce 160 cm a průměru pět centimetrů. Na nich poničil úchytky ke dřevěným madlům.

Dále vytrhl a poškodil čtyřicet kusů frézovaných dřevěných palisád. Jednalo se o vodorovná madla dlouhá dva a půl metru.

Celkově zatím neznámý vandal poškodil osmdesát metrů zábradlí v malebné části města.

Na pokoji nenechal ani odpadkové koše. Namáhal se i tím, že vyrval ze země zabetonované odpadkové koše z litiny. Válcové nádoby s průměrem třicet centimetrů a výškou osmdesát centimetrů pak zcela znehodnotil.

Městu způsobil škodu asi čtyřicet tisíc korun a hrozí mu až rok vězení.

Policie se případem zabývá a žádá veřejnost o pomoc. Policisté uvítají jakékoli informace, které jim pomohou tento vandalismus objasnit.

Volejte na linku 158 nebo se dostavte na obvodní oddělení policie na Pražské ulici ve Znojmě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře