Reklama
reklama

V historické části Znojma řádil vandal, poškodil zábradlí a koše

Neznámý pachatel měl v době od minulého pátku do úterý tohoto týdne poškodit zábradlí a odpadkové koše ve Znojmě v místech zvaném Karolininy sady.

Na trase od Mikulášského kostela k ulici Koželužské vytrhl ze země osm kovových sloupů o délce 160 cm a průměru pět centimetrů. Na nich poničil úchytky ke dřevěným madlům.

Dále vytrhl a poškodil čtyřicet kusů frézovaných dřevěných palisád. Jednalo se o vodorovná madla dlouhá dva a půl metru.

Celkově zatím neznámý vandal poškodil osmdesát metrů zábradlí v malebné části města.

Na pokoji nenechal ani odpadkové koše. Namáhal se i tím, že vyrval ze země zabetonované odpadkové koše z litiny. Válcové nádoby s průměrem třicet centimetrů a výškou osmdesát centimetrů pak zcela znehodnotil.

Městu způsobil škodu asi čtyřicet tisíc korun a hrozí mu až rok vězení.

Policie se případem zabývá a žádá veřejnost o pomoc. Policisté uvítají jakékoli informace, které jim pomohou tento vandalismus objasnit.

Volejte na linku 158 nebo se dostavte na obvodní oddělení policie na Pražské ulici ve Znojmě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře