Reklama
reklama

V historické části Znojma řádil vandal, poškodil zábradlí a koše

Neznámý pachatel měl v době od minulého pátku do úterý tohoto týdne poškodit zábradlí a odpadkové koše ve Znojmě v místech zvaném Karolininy sady.

Na trase od Mikulášského kostela k ulici Koželužské vytrhl ze země osm kovových sloupů o délce 160 cm a průměru pět centimetrů. Na nich poničil úchytky ke dřevěným madlům.

Dále vytrhl a poškodil čtyřicet kusů frézovaných dřevěných palisád. Jednalo se o vodorovná madla dlouhá dva a půl metru.

Celkově zatím neznámý vandal poškodil osmdesát metrů zábradlí v malebné části města.

Na pokoji nenechal ani odpadkové koše. Namáhal se i tím, že vyrval ze země zabetonované odpadkové koše z litiny. Válcové nádoby s průměrem třicet centimetrů a výškou osmdesát centimetrů pak zcela znehodnotil.

Městu způsobil škodu asi čtyřicet tisíc korun a hrozí mu až rok vězení.

Policie se případem zabývá a žádá veřejnost o pomoc. Policisté uvítají jakékoli informace, které jim pomohou tento vandalismus objasnit.

Volejte na linku 158 nebo se dostavte na obvodní oddělení policie na Pražské ulici ve Znojmě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře