Reklama
reklama

V garáži v Medlánkách muž bydlel a také vařil drogy

V garáži v brněnských Medlánkách třiatřicetiletý Brňan bydlel a zároveň tam vařil drogy. Protože muž navíc neplatil alimenty, hrozí mu nyní až pětiletý pobyt za mřížemi.

V pondělí večer si hlídka policistů všimla, že u garáže v Medlánkách, kde věděli, že se pravděpodobně vaří drogy, je čilý ruch. Přivolala si proto kolegy a pak už následovalo zabouchání na vrata doprovázené pokynem „Policie, otevřete“. Po hodné chvíli mužům zákona otevřel třiatřicetiletý Brňan, který tvrdil, že si zde pouze vaří kafe.

„Garáž byla ale nasycena zápachem z chemikálií a policisté na místě zajistili látky používané pro výrobu drog,“ potvrdil mluvčí policie Pavel Šváb.

Na případu s policisty spolupracovali také strážníci, kteří si převzali do péčemužova psa. Specialisté z toxi týmu pak muži sdělili podezření z trestného činu výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, a protože muž neplatil ani alimenty na své dítě, zodpovídá se také ze zanedbání povinné výživy. V těchto dnech o jeho trestu rozhoduje soud.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře