Reklama
reklama

V domě hořela sauna, škoda je 1,5 milionu korun. Muž se snažil hasit a popálil se

Tři lidé se v pátek nad ránem zranili při požáru rodinného domu v Brně-Kohoutovicích: jeden muž se popálil, dvě ženy se nadýchaly kouře. Škoda dosáhla 1,5 milionu korun. Plameny se rozšířily z domácí sauny umístěné ve sklepě. Přesná příčina požáru zatím není známá.

Po příjezdu na místo zásahu nařídil velitel odpojit dům od energií a proti plamenům, které řádily ve sklepě domu, použít dva vodní proudy. Jak hasiči rychle zjistili, hořela v domě sauna. 

„Za půl hodiny již měly jednotky požár pod kontrolou, ale ještě víc jak hodinu trvala jeho úplná likvidace. V silně zakouřeném domě museli hasiči hledat možná skrytá ohniska hoření,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Při požáru se popálil jeden muž a dvě ženy se nadýchaly kouře. Záchranná služba jim poskytla první pomoc.

Vyšetřovatel už také začal s šetřením vzniku požáru. Ten zatím není zcela jasný, jasnější je však škoda, kterou plameny a kouř způsobily. Vyšplhala se v prvním odhadu na 1,5 milionu korun. Hasiči uchránili majetek ve výši asi 4 milionů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře