Reklama
reklama

V domě hořela sauna, škoda je 1,5 milionu korun. Muž se snažil hasit a popálil se

Tři lidé se v pátek nad ránem zranili při požáru rodinného domu v Brně-Kohoutovicích: jeden muž se popálil, dvě ženy se nadýchaly kouře. Škoda dosáhla 1,5 milionu korun. Plameny se rozšířily z domácí sauny umístěné ve sklepě. Přesná příčina požáru zatím není známá.

Po příjezdu na místo zásahu nařídil velitel odpojit dům od energií a proti plamenům, které řádily ve sklepě domu, použít dva vodní proudy. Jak hasiči rychle zjistili, hořela v domě sauna. 

„Za půl hodiny již měly jednotky požár pod kontrolou, ale ještě víc jak hodinu trvala jeho úplná likvidace. V silně zakouřeném domě museli hasiči hledat možná skrytá ohniska hoření,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Při požáru se popálil jeden muž a dvě ženy se nadýchaly kouře. Záchranná služba jim poskytla první pomoc.

Vyšetřovatel už také začal s šetřením vzniku požáru. Ten zatím není zcela jasný, jasnější je však škoda, kterou plameny a kouř způsobily. Vyšplhala se v prvním odhadu na 1,5 milionu korun. Hasiči uchránili majetek ve výši asi 4 milionů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře