Reklama
reklama

V centru Brna někdo ukradl plynové trubky a nechal do domu unikat plyn

Městská policie, všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému a plynaři jsou aktuálně přítomní ve Vlhké ulici v centru Brna. Někdo tam totiž v domě ukradl plynové trubky a hrozil výbuch.

Oznámení o úniku plynu se změnilo v manévry v centru Brna. V bývalém areálu Technických sítí Brno někdo z jedné budovy odcizil plynové potrubí a plyn nechal volně unikat z neuzavřené roury. Dům se tak naplnil plynem a hrozilo akutní nebezpečí výbuchu.

„Městská policie proto zalarmovala hasiče, plynaře i státní policisty, hlídky ve spolupráci uzavřely okolí a znepřístupnily prostory kolemjdoucím, aby nikdo nepřišel k újmě. Momentálně na místě stále probíhá zákrok všech jmenovaných složek,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Neznámý zloděj je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře