Reklama
reklama

V cementárně v Mokré - Horákově hořela štěpka. Došlo asi k samovznícení

S požárem cementárny v Mokré-Horákově na Brněnsku bojovalo v pondělí čtrnáct jednotek hasičů. Plameny zasáhly polovinu haly, její část se začala bortit. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu za necelou hodinu. Škody nejsou naštěstí velké.

Hasiči museli vyhlásit 3. stupeň požárního poplachu. Se zajištěním místa požáru pomáhali jak zaměstnanci podniku, tak i policisté. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu zhruba po hodině. "Zasahovali jsme i pomocí výškové techniky. Požár, který nakonec nebyl tak závažný, jak se nejprve zdálo, jsme dostali docela rychle pod kontrolu," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči pak na místo dovezli nakladač, kterým vyvezli materiál z haly a oheň dohasili. "Škody na majetku jsou minimální, na chod firmy by požár neměl mít vliv," uvedl mluvčí podniku Českomoravský cement Lukáš Volša.

Předběžná škoda je určená asi na 200 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje, mohlo by jít o samovznícení uskladněné štěpky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře