Reklama
reklama

V cementárně v Mokré - Horákově hořela štěpka. Došlo asi k samovznícení

S požárem cementárny v Mokré-Horákově na Brněnsku bojovalo v pondělí čtrnáct jednotek hasičů. Plameny zasáhly polovinu haly, její část se začala bortit. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu za necelou hodinu. Škody nejsou naštěstí velké.

Hasiči museli vyhlásit 3. stupeň požárního poplachu. Se zajištěním místa požáru pomáhali jak zaměstnanci podniku, tak i policisté. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu zhruba po hodině. "Zasahovali jsme i pomocí výškové techniky. Požár, který nakonec nebyl tak závažný, jak se nejprve zdálo, jsme dostali docela rychle pod kontrolu," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči pak na místo dovezli nakladač, kterým vyvezli materiál z haly a oheň dohasili. "Škody na majetku jsou minimální, na chod firmy by požár neměl mít vliv," uvedl mluvčí podniku Českomoravský cement Lukáš Volša.

Předběžná škoda je určená asi na 200 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje, mohlo by jít o samovznícení uskladněné štěpky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře