Reklama
reklama

V cementárně v Mokré - Horákově hořela štěpka. Došlo asi k samovznícení

S požárem cementárny v Mokré-Horákově na Brněnsku bojovalo v pondělí čtrnáct jednotek hasičů. Plameny zasáhly polovinu haly, její část se začala bortit. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu za necelou hodinu. Škody nejsou naštěstí velké.

Hasiči museli vyhlásit 3. stupeň požárního poplachu. Se zajištěním místa požáru pomáhali jak zaměstnanci podniku, tak i policisté. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu zhruba po hodině. "Zasahovali jsme i pomocí výškové techniky. Požár, který nakonec nebyl tak závažný, jak se nejprve zdálo, jsme dostali docela rychle pod kontrolu," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči pak na místo dovezli nakladač, kterým vyvezli materiál z haly a oheň dohasili. "Škody na majetku jsou minimální, na chod firmy by požár neměl mít vliv," uvedl mluvčí podniku Českomoravský cement Lukáš Volša.

Předběžná škoda je určená asi na 200 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje, mohlo by jít o samovznícení uskladněné štěpky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře