Reklama
reklama

V Brně přepadl a okrádal o kabelky starší ženy. Už je za mřížemi

Brněnští policisté dopadli v uplynulých dnech šestatřicetiletého muže z Brna, který přepadával starší ženy a bral jim kabelky. Kriminalistům se podařilo muži prokázat prozatím pět případů, přičemž tři z nich měl spáchat v jeden den. Scénář u všech skutků byl téměř totožný.

Muž si vytipoval starší ženu, nečekaně ji zezadu napadl a snažil se ji tašku vytrhnout. Většina přepadených se pokoušela bránit, ale marně. Muž se choval natolik neurvale, že seniorky buď srazil na zem, nebo upadly při přetahování. Dvaasedmdesátiletá žena  dokonce musela být hospitalizována s otřesem mozku. Podezřelý ji napadl před obchodem ve Slatině, kdy ji zezadu udeřil a z nákupní tašky jí vzal peněženku s finanční hotovostí asi sedm set korun.

Poslední šestasedmdesátiletou ženu s berlemi přepadl ve večerních hodinách před dvěma týdny v ulici Soběšické. Sebral jí kabelku, ze které vytáhl peněženku a dal se na útěk. Svědek události ihned telefonoval na tísňovou linku 158 a rozběhla se pátrací akce. Nedaleko místa přepadení se pohybovali dopravní policisté, kteří se také zapojili. Při pátrání je kontaktoval svědek události a ukázal jim směr útěku podezřelého. Osobu odpovídající popisu policisté spatřili v ulici Valchařské. Podezřelý se snažil utéct, ale hlídka ho dostihla před Maloměřickým mostem.

Muž měl u sebe i odcizenou peněženku se třemi stovkami a byl pod vlivem alkoholu. Putoval tedy rovnou do policejní cely. Odcizením peněz a osobních věcí zloděj ženám způsobil škodu bezmála deset tisíc korun. V těchto dnech si muž od kriminalistů vyslechl obvinění z trestných činů loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Je stíhán vazebně a za své jednání může za mřížemi strávit až deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře