Reklama
reklama

V Brně hořela autodílna. Hasiči z ní rychle vyváželi auta

Požáru v autodílně na ulici Štefánikově v Brně zaznamenali lidé i hasiči v sobotu krátce po 13. hodině. Do objektu ve vnitrobloku museli hasiči vniknout násilím a vyvezli z něj dvě osobní auta. Požár zasáhl střešní konstrukci o rozměrech 7x10 metrů. Nikdo nebyl zraněn. Předběžný odhad škody na objektu je 200 tisíc korun.   

Hlášení o požáru v autodílně přijalo Krajské operační a informační středisko ve 13.10 hodin.  K události vyjeli hasiči z požární stanice Lidická, Líšeň, BVV a JSDH Královo Pole. Po průzkumu na místě zjistili, že je v plamenech střecha autodílny ve vnitrobloku. Násilím otevřeli vrata a vyvezli z objektu dvě zaparkovaná auta a vynesli acetylenovou svařovací soupravu.

Pomocí nastavovacích žebříků zahájili hasiči v dýchacích přístrojích hasební práce na střešní konstrukci objektu o velikosti cca 7x10 metrů. Zároveň vynášeli technické zařízení dílny ven a zakrývali nepromokavým materiálem špatně manipulovatelné přístroje tak, aby nedošlo k jejich poškození hasební vodou.

Vyšetřovatel na místě konstatoval, že předběžná škoda na objektu, kterou oheň způsobil je 200 tisíc korun. Jednou z nejpravděpodobnějších vyšetřovacích verzí je technická závada na elektroinstalaci. Hodnota majetku uchráněného zásahem hasičů ale bude v řádech stovek tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře