Reklama
reklama

V Brně hořel výrobní areál v Králově Poli a les v Soběšicích. Zranil se jeden hasič

V Brně-Králově Poli vyhořel dnes před polednem menší výrobní areál v Kollárově ulici. Hasiči kvůli tomu ulici uzavřeli a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Plameny vzplanuly po jedenácté dopoledne, kolem 13. hodiny už byl oheň pod kontrolou. Při požáru si jeden hasič poranil nohu.

Oheň zřejmě vypukl v zastřešené proluce s nejasným využitím. Odtud se rozšířil do sousedního, přibližně 60 metrů dlouhého výrobního objektu s kancelářemi, šířil se pod střechou. Přibližně v polovině budovy se podařilo plameny zastavit. Výši škody ani příčinu požáru zatím vyšetřovatelé nevyčíslili. Na jedné z okolních staveb kvůli žáru popraskala i okna.

 

  

 

  

Dopoledne likvidovali hasiči také požár v lese poblíž Borové ulice v Brně-Soběšicích. Pomocí vrtulníku našli ohnisko o rozloze 50 krát 100 metrů. Vrtulník, který přistával na místním hřišti, používali také při hašení. Kvůli suchu a horku jsou požáry lesa v těchto dnech nebezpečné.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře