Reklama
reklama

V Brně hořel výrobní areál v Králově Poli a les v Soběšicích. Zranil se jeden hasič

V Brně-Králově Poli vyhořel dnes před polednem menší výrobní areál v Kollárově ulici. Hasiči kvůli tomu ulici uzavřeli a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Plameny vzplanuly po jedenácté dopoledne, kolem 13. hodiny už byl oheň pod kontrolou. Při požáru si jeden hasič poranil nohu.

Oheň zřejmě vypukl v zastřešené proluce s nejasným využitím. Odtud se rozšířil do sousedního, přibližně 60 metrů dlouhého výrobního objektu s kancelářemi, šířil se pod střechou. Přibližně v polovině budovy se podařilo plameny zastavit. Výši škody ani příčinu požáru zatím vyšetřovatelé nevyčíslili. Na jedné z okolních staveb kvůli žáru popraskala i okna.

 

  

 

  

Dopoledne likvidovali hasiči také požár v lese poblíž Borové ulice v Brně-Soběšicích. Pomocí vrtulníku našli ohnisko o rozloze 50 krát 100 metrů. Vrtulník, který přistával na místním hřišti, používali také při hašení. Kvůli suchu a horku jsou požáry lesa v těchto dnech nebezpečné.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře