Reklama
reklama

V autě se zranily tři děti, kojence převezl do nemocnice vrtulník v umělém spánku

Vrtulník letěl v neděli navečer k nehodě dvou osobních aut u Lažánek na Brněnsku. Z pěti zraněných byly tři děti, nejmladšímu bylo teprve půl roku. Řidiče museli hasiči z auta vystříhat přes střechu.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny na silnici mezi obcemi Lažánky a Maršov, kousek od Velké Bíteše. "Aby mohlo být provedeno prvotní ošetření a následné vyproštění, museli hasiči vytvořit kolem řidiče dostatek prostoru pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Toho docílili až odstřižením střechy auta," popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

 

Mezi zraněnými byly i tři děti. Nejmladšímu bylo teprve šest měsíců, proto pro něj přiletěl vrtulník a dopravil ho do nemocnice. „Do brněnské dětské nemocnice ho přepravil v umělém spánku vrtulník. Jeho otce s těžkými zraněními záchranáři také přepravili do nemocnice. Matku a dvě sestry si vzal do péče hasič speciálně vyškolený pro poskytování první psychické pomoci.  Pomohl mu dráček Hasík, plyšová hračka, které má při mimořádných událostech pomáhat odvrátit pozornost dětí od stresujícího zážitku. 

 

Nehodu pravděpodobně zavinil řidič protijedoucícho auta, který dostal smyk.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře