Reklama
reklama

V autě se zranily tři děti, kojence převezl do nemocnice vrtulník v umělém spánku

Vrtulník letěl v neděli navečer k nehodě dvou osobních aut u Lažánek na Brněnsku. Z pěti zraněných byly tři děti, nejmladšímu bylo teprve půl roku. Řidiče museli hasiči z auta vystříhat přes střechu.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny na silnici mezi obcemi Lažánky a Maršov, kousek od Velké Bíteše. "Aby mohlo být provedeno prvotní ošetření a následné vyproštění, museli hasiči vytvořit kolem řidiče dostatek prostoru pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Toho docílili až odstřižením střechy auta," popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

 

Mezi zraněnými byly i tři děti. Nejmladšímu bylo teprve šest měsíců, proto pro něj přiletěl vrtulník a dopravil ho do nemocnice. „Do brněnské dětské nemocnice ho přepravil v umělém spánku vrtulník. Jeho otce s těžkými zraněními záchranáři také přepravili do nemocnice. Matku a dvě sestry si vzal do péče hasič speciálně vyškolený pro poskytování první psychické pomoci.  Pomohl mu dráček Hasík, plyšová hračka, které má při mimořádných událostech pomáhat odvrátit pozornost dětí od stresujícího zážitku. 

 

Nehodu pravděpodobně zavinil řidič protijedoucícho auta, který dostal smyk.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře