Reklama
reklama

V autě se zranily tři děti, kojence převezl do nemocnice vrtulník v umělém spánku

Vrtulník letěl v neděli navečer k nehodě dvou osobních aut u Lažánek na Brněnsku. Z pěti zraněných byly tři děti, nejmladšímu bylo teprve půl roku. Řidiče museli hasiči z auta vystříhat přes střechu.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny na silnici mezi obcemi Lažánky a Maršov, kousek od Velké Bíteše. "Aby mohlo být provedeno prvotní ošetření a následné vyproštění, museli hasiči vytvořit kolem řidiče dostatek prostoru pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Toho docílili až odstřižením střechy auta," popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

 

Mezi zraněnými byly i tři děti. Nejmladšímu bylo teprve šest měsíců, proto pro něj přiletěl vrtulník a dopravil ho do nemocnice. „Do brněnské dětské nemocnice ho přepravil v umělém spánku vrtulník. Jeho otce s těžkými zraněními záchranáři také přepravili do nemocnice. Matku a dvě sestry si vzal do péče hasič speciálně vyškolený pro poskytování první psychické pomoci.  Pomohl mu dráček Hasík, plyšová hračka, které má při mimořádných událostech pomáhat odvrátit pozornost dětí od stresujícího zážitku. 

 

Nehodu pravděpodobně zavinil řidič protijedoucícho auta, který dostal smyk.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře