Reklama
reklama

Už více než patnáct let nesmí řídit. Přesto muž vesele usedal za volant

Řidič osobního auta Škoda Favorit nezastavil na pokyn policejní hlídky a pokračoval v jízdě. Došlo k tomu ve středu pár minut před sedmou hodinou ranní v Moravském Krumlově. S ujížděním před policií však neměl šanci a po několika stech metrech nakonec zastavil.

Při kontrole muž nepředložil řidičský průkaz. „Dalším šetřením jsme zjistili, že mu koncem roku 1998 Okresní soud v Uherském Hradišti tuto činnost zakázal na dobu čtyř let. Od té doby byl několikrát ve vězení a zákaz činnosti byl tedy přerušen pobytem za mřížemi. Zákaz řízení motorových vozidel mu měl skončit v lednu 2015,“ popsala prohřešky muže policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Šestatřicetiletý muž z Uherskohradišťska je nyní důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až dva roky odnětí svobody.

Také další muž, kterého včera přistihla policejní hlídka, nesmí v současné době řídit motorová vozidla. Před šestou hodinou ranní projížděl s osobním vozem obcí Mikulovice. „Jedná se o sedmatřicetiletého muže z Třebíčska, který má platnou blokaci řidičského oprávnění, potvrdila mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře