Reklama
reklama

Ujížděl na motorce, protože převážel pervitin. Nakonec havaroval

Neměl značku, tak ho chtěli brněnští policisté zkontrolovat. To ale řidič odmítl a snažil se ujíždět, neustál ale zatáčku. Převážel varnu pervitinu, kterou měl později předat na cyklostezce. Místo něj se s distributorem sešla policie.

Dva muži jedoucí na motocyklu se začátkem června snažili hlídce ujet. Jakmile si řidič myslel, že muže v uniformě setřásl, havaroval. „Pravým důvodem jeho náskoku byla předvídavost policistů a znalost zatáčky, která ve vyšší rychlosti „vynáší“. Strážci zákona ihned oběma mužům poskytli první pomoc a přivolali lékaře,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Shodou okolností u nehody zastavil jiný lékař, který se do příjezdu sanitek věnoval zraněným. Policisté tak mezi tím našli u spolujezdce v batohu varnu pervitinu. O několik dní později se sešli s mužem, který od něj vyrobenou drogu odebíral. „Prodej probíhal na stezce z Obřan do Bílovic, dealer se zde před kriminalisty pokusil bez úspěchu maskovat cyklistickým oděvem. Před jeho zadržením jsme získali důkazy o páchané trestné činnosti,“ uvedl Šváb.

Radost z úspěšné akce policistům nevydržela dlouho. „Jeden z jeho zákazníků nám dokonce při pokusu o ujetí poškodil služební vůz. Jak jsme zjistili vzápětí, řídil pod vlivem pervitinu,“ dodal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře