Reklama
reklama

Ujížděl na motorce, protože převážel pervitin. Nakonec havaroval

Neměl značku, tak ho chtěli brněnští policisté zkontrolovat. To ale řidič odmítl a snažil se ujíždět, neustál ale zatáčku. Převážel varnu pervitinu, kterou měl později předat na cyklostezce. Místo něj se s distributorem sešla policie.

Dva muži jedoucí na motocyklu se začátkem června snažili hlídce ujet. Jakmile si řidič myslel, že muže v uniformě setřásl, havaroval. „Pravým důvodem jeho náskoku byla předvídavost policistů a znalost zatáčky, která ve vyšší rychlosti „vynáší“. Strážci zákona ihned oběma mužům poskytli první pomoc a přivolali lékaře,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Shodou okolností u nehody zastavil jiný lékař, který se do příjezdu sanitek věnoval zraněným. Policisté tak mezi tím našli u spolujezdce v batohu varnu pervitinu. O několik dní později se sešli s mužem, který od něj vyrobenou drogu odebíral. „Prodej probíhal na stezce z Obřan do Bílovic, dealer se zde před kriminalisty pokusil bez úspěchu maskovat cyklistickým oděvem. Před jeho zadržením jsme získali důkazy o páchané trestné činnosti,“ uvedl Šváb.

Radost z úspěšné akce policistům nevydržela dlouho. „Jeden z jeho zákazníků nám dokonce při pokusu o ujetí poškodil služební vůz. Jak jsme zjistili vzápětí, řídil pod vlivem pervitinu,“ dodal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře