Reklama
reklama

Tvrdil, že umí skvěle vařit. Vetřel se k ženám do bytu a pak je okradl

Muž, který mluvil slovensky bez přízvuku, oklamal mnoho žen. Nejprve si na internetu získal jejich důvěru a přízeň, po pár schůzkách se k nim vloudil do bytu a po čase jim odcizil peníze a cenné věci.

„ V současné době máme zdokumentovaný jeden případ z Prahy a druhý z konce loňského roku z Brna,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb. Muž se vždy prezentoval jako výtečný kuchař, předstíral i zaměstnání v oboru, také mluvil bez přízvuku slovensky. Po čase, kdy si s ženou začali rozumět, jí z bytu odnesl věci a poté i sám zmizel.

„Z bytu zmizel počítač, telefony a finanční hotovost - celkem škoda za deset tisíc korun. Zloděj za sebou byt uzamkl a náhradní klíče hodil do schránky. Kradl i v Praze, kde způsobil škodu ve výši dvě stě tisíc korun,“ upřesnil Šváb. Policisté zjistili, že podvodníkem je Kennedy Serafimovski, který vystupuje pod identitami jako Anton Gál, Ivan Nemček nebo Simon Thot.

Je mu osmačtyřicet let, má modré oči, střední postavy, je kuřák a měří asi 175 centimetrů. „Předpokládáme, že to nejsou jeho jediné skutky. Žádáme tak další okradené ženy, aby se obrátily na linku 158 nebo kontaktovaly přímo bystrcké kriminalistky na telefonu 702 292 025. Přivítáme také informace o aktuálním výskytu hledaného muže,“ dodal mluvčí.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře