Reklama
reklama

Tvrdil, že umí skvěle vařit. Vetřel se k ženám do bytu a pak je okradl

Muž, který mluvil slovensky bez přízvuku, oklamal mnoho žen. Nejprve si na internetu získal jejich důvěru a přízeň, po pár schůzkách se k nim vloudil do bytu a po čase jim odcizil peníze a cenné věci.

„ V současné době máme zdokumentovaný jeden případ z Prahy a druhý z konce loňského roku z Brna,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb. Muž se vždy prezentoval jako výtečný kuchař, předstíral i zaměstnání v oboru, také mluvil bez přízvuku slovensky. Po čase, kdy si s ženou začali rozumět, jí z bytu odnesl věci a poté i sám zmizel.

„Z bytu zmizel počítač, telefony a finanční hotovost - celkem škoda za deset tisíc korun. Zloděj za sebou byt uzamkl a náhradní klíče hodil do schránky. Kradl i v Praze, kde způsobil škodu ve výši dvě stě tisíc korun,“ upřesnil Šváb. Policisté zjistili, že podvodníkem je Kennedy Serafimovski, který vystupuje pod identitami jako Anton Gál, Ivan Nemček nebo Simon Thot.

Je mu osmačtyřicet let, má modré oči, střední postavy, je kuřák a měří asi 175 centimetrů. „Předpokládáme, že to nejsou jeho jediné skutky. Žádáme tak další okradené ženy, aby se obrátily na linku 158 nebo kontaktovaly přímo bystrcké kriminalistky na telefonu 702 292 025. Přivítáme také informace o aktuálním výskytu hledaného muže,“ dodal mluvčí.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře