Reklama
reklama

Trojice zlodějů okradla ženu o kabelku. Celou akci sledovali na kamerách strážníci

Brněnští strážníci i policie řeší případy krádeží, kdy zloději mnohdy spolupracují ve skupinkách, část z nich odvede pozornost okradených a další je mezitím připraví o cennosti. Přesně takovou "zlodějskou akci" předvedli zloději v Denisových sadech, kde o kabelku přišla dvacetiletá dívka.  

Včera večer si kamerový dispečer na monitoru všiml, že v Denisových sadech tři mladíci odcizili dvacetileté dívce kabelku. Strážníkům Jednotky operativního zásahu obratem předal jejich popis a ti osmnáctiletého, sedmnáctiletého a šestnáctiletého chlapce vypátrali na tramvajovém ostrůvku v Husově ulici.

„Sedmnáctiletý mladík měl dámskou kabelku pověšenou na rameni a z kapes vytáhl mobilní telefon a peněženku, o nichž prohlásil, že byly údajně uvnitř tašky. Další hlídka mezitím našla poškozenou, která vše potvrdila tak, jak to popsal zaměstnanec Centrálního dohledového pracoviště,“ uvedl mluvčí policie Jakub Ghanem.

Strážníci našli i jednoho dalšího svědka. K mladíkům přivolali státní policii pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. „K dopadení podezřelých tentokrát přispělo rychlé oznámení od našeho kamerového dispečera, ale stejně důležité je, aby  oběti samy neváhaly a bez otálení vše zatelefonovaly na tísňovou linku 156 nebo 158,“ dodal mluvčí strážníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře