Reklama
reklama

Trojice mužů z Balkánu umísťovala po Brně skimmovací zařízení na bankomaty

Brněnským kriminalistům se v posledních dnech podařilo zadržet tři muže podezřelé z instalací skimmovacích zařízení na bankomatech v Brně. Jedním z „nebezpečných“ bankomatů byl ten na Veslařské ulici.

Právě tam si šel o víkendu vybrat peníze šestadvacetiletý muž, který si všiml, že je pod otvorem pro platební kartu umístěný umělý nástavec. „Nad obrazovkou bankomatu pak našel ještě lištu připevněnou oboustrannou lepicí páskou. Nález podezřelého zařízení na bankomatu mladý muž neprodleně oznámil na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Dobrá spolupráce policistů s bankami pak napomohla dopadení tří mužů z Balkánu. Ti nedaleko napadeného bankomatu projížděli autem se zahraniční poznávací značkou. „Jejich popis odpovídal získaným záznamům osob, které předtím po dobu asi jednoho týdne testovaly za použití karet bankomaty finančních ústavů na různých místech v Brně,“ upřesnila.

Podezřelí měli přímo v autě předměty sloužící k montáži a demontáži skimmovacích zařízení na bankomaty. Po prohledání jejich ubytování, pak kriminalisté nalezli další předměty pro výrobu a instalaci přístrojů a k následnému získávání dat z nich.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře