Reklama
reklama

Trojice mužů z Balkánu umísťovala po Brně skimmovací zařízení na bankomaty

Brněnským kriminalistům se v posledních dnech podařilo zadržet tři muže podezřelé z instalací skimmovacích zařízení na bankomatech v Brně. Jedním z „nebezpečných“ bankomatů byl ten na Veslařské ulici.

Právě tam si šel o víkendu vybrat peníze šestadvacetiletý muž, který si všiml, že je pod otvorem pro platební kartu umístěný umělý nástavec. „Nad obrazovkou bankomatu pak našel ještě lištu připevněnou oboustrannou lepicí páskou. Nález podezřelého zařízení na bankomatu mladý muž neprodleně oznámil na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Dobrá spolupráce policistů s bankami pak napomohla dopadení tří mužů z Balkánu. Ti nedaleko napadeného bankomatu projížděli autem se zahraniční poznávací značkou. „Jejich popis odpovídal získaným záznamům osob, které předtím po dobu asi jednoho týdne testovaly za použití karet bankomaty finančních ústavů na různých místech v Brně,“ upřesnila.

Podezřelí měli přímo v autě předměty sloužící k montáži a demontáži skimmovacích zařízení na bankomaty. Po prohledání jejich ubytování, pak kriminalisté nalezli další předměty pro výrobu a instalaci přístrojů a k následnému získávání dat z nich.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře