Reklama
reklama

Tři sta padesát psaníček s heroinem schovávali dealeři v ponožce

Do odstaveného auta v Podstránecké ulici si svoji dávku drogy chodili kupovat narkomani. Dva dealeři tam několik posledních měsíců čile obchodovali. Drogu prodávali i na dalších místech v Brně.  Jedná se o muže ve věku devětatřicet a dvaadvacet let, kteří jsou příbuzní a které již kriminalisté z brněnského Toxi týmu dobře znají.  

Hlavní zajímavostí případu je skutečnost, že dvojice měla materiál uskladněn v odstaveném osobním vozidle Daewoo v ulici Podstránské. Na toto místo si pak uživatelé drogy docházeli kupovat svoji dávku, za sto korun jedno psaníčko. Při zákroku kriminalisté v uvedeném autě našli celkem tři sta padesát psaníček s heroinem uschovaných v ponožce.

Dalšími odběrnými místy byly také dva byty v centru města, kde při domovních prohlídkách policisté našli peníze, asi pětadvacet tisíc korun, uložené v ponožkách a nastříhané papírky na výrobu psaníček. „V těchto bytech policisté zasahovali již v roce 2012. Tehdy byly za distribuci pravomocně odsouzeny tři osoby,“ doplnila informace mluvčí policie Andrea Straková.

Oběma členům rodinného klanu nyní za uvedené jednání, tedy za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí až desetileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře