Reklama
reklama

Tři sta padesát psaníček s heroinem schovávali dealeři v ponožce

Do odstaveného auta v Podstránecké ulici si svoji dávku drogy chodili kupovat narkomani. Dva dealeři tam několik posledních měsíců čile obchodovali. Drogu prodávali i na dalších místech v Brně.  Jedná se o muže ve věku devětatřicet a dvaadvacet let, kteří jsou příbuzní a které již kriminalisté z brněnského Toxi týmu dobře znají.  

Hlavní zajímavostí případu je skutečnost, že dvojice měla materiál uskladněn v odstaveném osobním vozidle Daewoo v ulici Podstránské. Na toto místo si pak uživatelé drogy docházeli kupovat svoji dávku, za sto korun jedno psaníčko. Při zákroku kriminalisté v uvedeném autě našli celkem tři sta padesát psaníček s heroinem uschovaných v ponožce.

Dalšími odběrnými místy byly také dva byty v centru města, kde při domovních prohlídkách policisté našli peníze, asi pětadvacet tisíc korun, uložené v ponožkách a nastříhané papírky na výrobu psaníček. „V těchto bytech policisté zasahovali již v roce 2012. Tehdy byly za distribuci pravomocně odsouzeny tři osoby,“ doplnila informace mluvčí policie Andrea Straková.

Oběma členům rodinného klanu nyní za uvedené jednání, tedy za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí až desetileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře