Reklama
reklama

Tři sta padesát psaníček s heroinem schovávali dealeři v ponožce

Do odstaveného auta v Podstránecké ulici si svoji dávku drogy chodili kupovat narkomani. Dva dealeři tam několik posledních měsíců čile obchodovali. Drogu prodávali i na dalších místech v Brně.  Jedná se o muže ve věku devětatřicet a dvaadvacet let, kteří jsou příbuzní a které již kriminalisté z brněnského Toxi týmu dobře znají.  

Hlavní zajímavostí případu je skutečnost, že dvojice měla materiál uskladněn v odstaveném osobním vozidle Daewoo v ulici Podstránské. Na toto místo si pak uživatelé drogy docházeli kupovat svoji dávku, za sto korun jedno psaníčko. Při zákroku kriminalisté v uvedeném autě našli celkem tři sta padesát psaníček s heroinem uschovaných v ponožce.

Dalšími odběrnými místy byly také dva byty v centru města, kde při domovních prohlídkách policisté našli peníze, asi pětadvacet tisíc korun, uložené v ponožkách a nastříhané papírky na výrobu psaníček. „V těchto bytech policisté zasahovali již v roce 2012. Tehdy byly za distribuci pravomocně odsouzeny tři osoby,“ doplnila informace mluvčí policie Andrea Straková.

Oběma členům rodinného klanu nyní za uvedené jednání, tedy za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí až desetileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře