Reklama
reklama

Tramvaj srazila v Lidické ulici při přecházení ženu. Ta na místě zemřela

V pátek dvě minuty před pátou hodinou odpoledne vkročila před tramvaj v Lidické ulici žena. Tramvaj ji srazila, žena nehodu bohužel nepřežila. Policie prosí všechny, kteří nehodu viděli, aby se ozvali na linku 158. 

Nehoda se na rušné ulici podle policejní mluvčí Petry Vedrové stala mimo přechod pro chodce. Proto policisté nehodu dál vyšetřují a hledají svědky. „Chceme požádat všechny, kdo nehodu viděli, aby se ozvali na linku 158," uvedla mluvčí.

Žena pravděpodobně z nepozornosti vstoupila do silnice a zaplatila za to životem. Srazila ji tramvaj číslo šest jedoucí z Králova Pole směrem do centra, kterou řídila řidička. „Podle řidičky vkročila do kolejiště těsně před tramvají. Stroj už se nepovedlo včas zastavit," uvedla k nehodě mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Na místě události byl po dobu vyšetření dopravní nehody policií a Drážní inspekcí omezen provoz. Dopravní podnik města Brna zajistil cestujícím náhradní dopravu autobusy.

Místo v Lidické ulici – mezi parkem a Lužánky a městským divadlem, kde v pátek zemřela žena, je nehodami pověstné. Přes tramvajový pás tam často přejíždí a odbočují auta a přebíhají lidé mimo přechody pro chodce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře