Reklama
reklama

Tragická nehoda zastavila dálnici D1. Tři lidé, pravděpodobně cizinci, zemřeli

Tři oběti na životech má tragická dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí krátce před desátou hodinou večer v prostoru 181. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Při střetu osobního vozidla Renault Clio, jehož řidič se zatím z nezjištěných příčin dostal do protisměru, s Opelem Zafira zemřel na místě řidič Renaultu, který ve voze cestoval sám. Těžkým zraněním na místě podlehla i spolujezdkyně z vozidla Opel; po převozu do nemocnice zemřela mladá žena a další tři spolucestující z Opelu utrpěli zranění.

"Hasiči přijeli na místo ve 22.18 v době, kdy již záchranná služba zasahovala a poskytovala pomoc zraněným. V jednom z vozidel zůstal zaklíněný řidič. Ve druhém spolujezdkyně. Oba havarované vozy měly zahraniční registrační značky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Záchranná služba konstatovala u obou zaklíněných smrt a hasiči proto těla vyprošťovali až po zadokumentování nehody policii. V prvních chvílích pomáhali záchranářům a lékařům s ošetřováním zraněných.

Dálnice byla uzavřena a policisté odkláněli dopravu přes Ostrovačice a Kývalku až do jedné hodiny ranní, kdy byl provoz v místě obnoven. "Kriminalisté nyní zjišťují veškeré okolnosti dopravní nehody a zejména to, proč se řidič Renaultu dostal do protisměru. Policejní psycholog poskytuje krizovou intervenci ostatním účastníkům nehody a jejich příbuzným," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře