Reklama
reklama

Tibeťanka podvedla seniora. Na léčbu údajné leukémie jí dal 1,5 milionu korun

Se vskutku povedenou ženou se přes sociální síť seznámil osmaosmdesátiletý muž z Brna. V zimě v roce 2011 si senior začal s ženou psát na internetové seznamce. Uváděla, že bydlí v Praze, ale pochází z Tibetu a hledá přítele nebo kamaráda. Staršího pána žena exotického zjevu s cizokrajným jménem s iniciály E. E. zaujala natolik, že si s ní po čase psaní domluvil schůzku. 

S ženou se pak nepravidelně stýkali. Sdělila mu, že vystudovala fyzioterapii a má magisterský titul a tvrdila, že má leukémii. Muži také uvedla, že bude dědit velký obnos peněz. Tyto informace se ovšem nezakládaly na pravdě. Žena po čase začala od seniora vylákávat peníze na různé účely, například na léčbu její zákeřné nemoci, na studia dcery nebo na úhradu právnických služeb apod. Od staršího pána během tří let tímto způsobem postupně získala více než jeden a půl milionu korun.

V průběhu vyšetřování tohoto případu vyšlo najevo, že téměř totožným způsobem podvedla i osmašedesátiletého muže z Humpolce. "Je možné, že případů má na svědomí více, proto žádáme případné další poškozené, aby neprodleně kontaktovali policii přes tísňovou linku 158," uvedla mluvčí policie Andrea Straková. Čtyřiačtyřicetiletá žena je obviněna z trestného činu podvod, je stíhána vazebně a hrozí až osmileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře