Reklama
reklama

Tibeťanka podvedla seniora. Na léčbu údajné leukémie jí dal 1,5 milionu korun

Se vskutku povedenou ženou se přes sociální síť seznámil osmaosmdesátiletý muž z Brna. V zimě v roce 2011 si senior začal s ženou psát na internetové seznamce. Uváděla, že bydlí v Praze, ale pochází z Tibetu a hledá přítele nebo kamaráda. Staršího pána žena exotického zjevu s cizokrajným jménem s iniciály E. E. zaujala natolik, že si s ní po čase psaní domluvil schůzku. 

S ženou se pak nepravidelně stýkali. Sdělila mu, že vystudovala fyzioterapii a má magisterský titul a tvrdila, že má leukémii. Muži také uvedla, že bude dědit velký obnos peněz. Tyto informace se ovšem nezakládaly na pravdě. Žena po čase začala od seniora vylákávat peníze na různé účely, například na léčbu její zákeřné nemoci, na studia dcery nebo na úhradu právnických služeb apod. Od staršího pána během tří let tímto způsobem postupně získala více než jeden a půl milionu korun.

V průběhu vyšetřování tohoto případu vyšlo najevo, že téměř totožným způsobem podvedla i osmašedesátiletého muže z Humpolce. "Je možné, že případů má na svědomí více, proto žádáme případné další poškozené, aby neprodleně kontaktovali policii přes tísňovou linku 158," uvedla mluvčí policie Andrea Straková. Čtyřiačtyřicetiletá žena je obviněna z trestného činu podvod, je stíhána vazebně a hrozí až osmileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře