Reklama
reklama

Syn přichystal rodičům překvapení. Dlužil peníze, byt nechal vybílit věřiteli

Nepříjemné překvapení čekalo v bytě v brněnské Slatině na manželský pár po návratu ze zaměstnání minulou středu. Dvojice přišla domů a zjistila, že v bytě byla nezvaná návštěva, která si odnesla věci - elektroniku, šperky, parfémy - celkem za čtyřicet tisíc korun. Skutečné zděšení pro rodiče třiadvacetiletého mladíka přišlo zanedlouho poté, co celou událost oznámili na policii. Jejich byt totiž nechal „vykrást“ právě syn.

To, že vykradený byt má v podstatě na svědomí právě povedený syn vyšlo najevo po důkladném šetření. Ten si totiž půjčil od svých kamarádů sedm set korun. Peníze však nestihl sehnat do smluvené doby, a tak ho nenapadlo nic lepšího, než dát kamarádům klíče od bytu s tím, ať si odnesou něco v hodnotě dlužné částky. Kamarádi ale již v minulosti měli co dočinění s policií, a tak se jim do bytu nechtělo. Svazek klíčů tak skončil u jiné dvojice - třiadvacetileté ženy a o rok mladšího muže, kteří se neostýchali a do bytu se vypravili.

„Policistům se podařilo ještě tentýž den večer podezřelé osoby zadržet v místní herně i s odcizenými věcmi. Žena dosud nemá záznam v rejstříku trestů, mladík byl zejména za majetkovou trestnou činnost odsouzen již čtrnáctkrát,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Dvojici nyní za krádež a porušování domovní svobody může hrozit až tříleté vězení. Ostatní, které figurovaly v uvedeném případu, policie vyšetřuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře