Reklama
reklama

Syn přichystal rodičům překvapení. Dlužil peníze, byt nechal vybílit věřiteli

Nepříjemné překvapení čekalo v bytě v brněnské Slatině na manželský pár po návratu ze zaměstnání minulou středu. Dvojice přišla domů a zjistila, že v bytě byla nezvaná návštěva, která si odnesla věci - elektroniku, šperky, parfémy - celkem za čtyřicet tisíc korun. Skutečné zděšení pro rodiče třiadvacetiletého mladíka přišlo zanedlouho poté, co celou událost oznámili na policii. Jejich byt totiž nechal „vykrást“ právě syn.

To, že vykradený byt má v podstatě na svědomí právě povedený syn vyšlo najevo po důkladném šetření. Ten si totiž půjčil od svých kamarádů sedm set korun. Peníze však nestihl sehnat do smluvené doby, a tak ho nenapadlo nic lepšího, než dát kamarádům klíče od bytu s tím, ať si odnesou něco v hodnotě dlužné částky. Kamarádi ale již v minulosti měli co dočinění s policií, a tak se jim do bytu nechtělo. Svazek klíčů tak skončil u jiné dvojice - třiadvacetileté ženy a o rok mladšího muže, kteří se neostýchali a do bytu se vypravili.

„Policistům se podařilo ještě tentýž den večer podezřelé osoby zadržet v místní herně i s odcizenými věcmi. Žena dosud nemá záznam v rejstříku trestů, mladík byl zejména za majetkovou trestnou činnost odsouzen již čtrnáctkrát,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Dvojici nyní za krádež a porušování domovní svobody může hrozit až tříleté vězení. Ostatní, které figurovaly v uvedeném případu, policie vyšetřuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře