Reklama
reklama

Strážníci pátrali po muži se zbraní. Podezřelého ve spolupráci s policisty vyvedli z tramvaje

Poměrně rozsáhlá pátrací akce začala ve čtvrtek pozdě večer, když strážníci kontrolovali královopolskou hernu. Od jednoho z hostů se dozvěděli, že se v podniku pohyboval muž, který údajně manipuloval s krátkou střelnou zbraní.   

Zatímco muž hrál na automatech, měl prý pistoli položenou vedle sebe na parapetu. Po skončení hry si údajně zastrčil zbraň za pas a odešel. Hlídka si vzala popis podezřelého a informaci o tom, jak muž vypadá, obratem předala operačnímu středisku městské policie. Dispečeři do Králova Pole vyslali další dvě hlídky a kontaktovali i státní policisty. Hlídky po krátkém pátrání muže uviděly, jak nastupuje do přijíždějící tramvaje, a tak strážníci spěchali za soupravou a přes dispečink dopravního podniku domluvili, že vozidlo neodjede z další zastávky, dokud hlídky nevstoupí dovnitř a podezřelého nezajistí. Na zastávce Pionýrská strážníci společně se státními policisty vešli do vozidla a dvaatřicetiletého podezřelého bez jakéhokoli odporu vyvedli ven. U sebe měl skutečně pistoli, která se ovšem používá na hraní airsoftu. Na první pohled byla nerozpoznatelná od skutečné střelné zbraně a jednalo se o repliku pistole Colt 1911. Policisté vyloučili spáchání trestného činu a strážníci případ postoupili ke správnímu řízení pro podezření z přestupku podle zákona o zbraních a střelivu.

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře