Reklama
reklama

Strážníci pátrají po dalších obětech drzé podvodnice

Mladá žena se v Brně vydává za kontrolorku a podvodem mámí hotovost. Svůj kousek předvedla i se svým pomocníkem například v červnu, kdy požádal nic netušící mladou prodavačku o kusové cigarety a sirky dosud neznámý muž. Přestože je prodej kusovek zakázán, rozhodla se mu vyhovět a tři kusy cigaret za 15 korun muži prodala.

O chvíli později však do provozovny suverénně vešla mladá žena a zamávala prodavačce před očima průkazem či papírem s fotografií. Současně jí vrátila tři kusové cigarety a oznámila, že ji prohřešek bude stát 5 tisíc korun na místě. Konsternovaná prodavačka ženě požadovaný obnos skutečně odevzdala. Vyslechla si několik rad a až později pochopila, že se stala obětí podvodu.

 V jiné provozovně se pachatelce zase nezdálo označení zboží, tam ale s podvodným uložením pokuty neuspěla a před přivolaným vedoucím utekla. 

Žideničtí kriminalisté nyní hledají další oběti této drzé podvodnice i jejího pomocníka, který vystupoval v prvním případě jako zájemce o koupi cigaret. Policie prosí svědky, aby své případné poznatky sdělovali prostřednictvím linky 158. Lze totiž předpokládat, že svůj kousek mladá žena často opakuje a obětí tak může být mnohem víc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře