Reklama
reklama

Strážníci museli osvobodit psa z rozehřátého auta

Jako upozornění pro všechny majitele, kteří občas převážejí své psy autem, by mohl posloužit případ z dnešního poledne. Kolemjdoucí si všimla, že v suzuki zaparkovaném v ulici Svatopluka Čecha někdo prý už o půl desáté dopoledne zanechal svého psa. Žena pak zvíře spatřila za oknem znovu právě před polednem a upozornila proto strážníky.

Hlídka z královopolské služebny zjistila, že oznámení je pravdivé, a přivolala proto kolegy z Jednotky operativního zásahu. Strážníci museli zlatého retrívra z rozpáleného zamčeného auta vysvobodit. Vozidlo se jim podařilo otevřít bez poškození. Pes skončil dočasně v útulku městské policie a případ si převzali pro podezření ze spáchání trestného činu kolegové z policie.

Pejskaři by měli být zejména v horkých letních dnech na svá zvířata velmi opatrní a nenechávat je dlouho zavřená ve vozidle. Vloni v červnu zaznamenala městská policie alarmující případ, kdy zoufalý pes dokonce vyrazil sklo a zůstal viset z okna.

Pětašedesátiletý muž ho při teplotě asi 25 stupňů nad nulou nechal zavřeného ve svém autě ve Vodově ulici. Uvnitř vozidla přitom může teplota během několika minut vystoupat o desítky stupňů a zvířatům pak hrozí rychlé přehřátí, kolaps a po relativně krátké době i smrt. Kříženec dobrmana v autě evidentně trpěl, protože strážníci si už zpovzdálí všimli, jak se snaží vystrčit ven hlavu pootevřeným oknem. Neustále se tlačil na sklo a než stačila hlídka vůbec přijít blíž, zoufalý pes celé okénko vyrazil a vyskočil ven. Majitel ho však nechal uvázaného na vodítku, a tak zůstal kříženec viset z auta za krk. Strážníci ho okamžitě odmotali a odepnuli a viditelně přehřáté zvíře odvedli do stínu, kam mu přinesli i misku s vodou. Zkušení psovodi mu rovněž vodou opatrně a podle zásad první pomoci postupně ochlazovali tělo. Poté jej pro jistotu nechali převézt do péče ošetřovatelů v útulku městské policie. Později přišel k autu jeho majitel, a přestože od okamžiku, kdy strážníci psa objevili, uplynula přibližně hodina, muž tvrdil, že se údajně vzdálil jen na dvacet minut. Strážníci tehdy případ postoupili pro podezření z týrání zvířat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře